Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A gépész vagy villamos szakemb...

A gépész vagy villamos szakemberek a szimpatikusabbak?

Figyelt kérdés

Idén felvételizek felsőoktatásba , már van egy elektrotechnikusi végzettségem , és az említett két szakot jelöltem meg első 2 helyen. Arra lennék kíváncsi , hogy szerintetek kikre milyen tulajdonságok jellemzőek , van-e köztük egyáltalán különbség , ha igen miben , és kikkel lehet jobban megtalálni a közös hangot ? Nekem az eddigi tapasztalataim főleg tanárokról : a villamosmérnökök mintha egy kicsit elvontabbak lennének , zárkózottabbak , de egyébként semmi gond nincs velük. A gépészek nekem meg kicsit lazábbnak tűnnek , kicsit más a gondolkodásuk , nyitottabbak stb. Persze ezek csak ez én általános tapasztalataim. Érdekelne , hogy ti ha ismertek ilyen embereket , ti hogyan látjátok őket !


Kösz a válaszokat !



2013. jún. 11. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
A kedves, olvasott villamos szakember szimpatikusabb, mint a bunkó gépész, és fordítva. Nem szakmától függ, hogy valaki szimpatikus-e vagy sem. Embere válogatja, valami köze a személyiségnek is nyilván van a választott szakmához, ezért nagy vonalakban rájuk lehet húzni bizonyos sablonokat, de ezek alól épp annyi a kivétel, mint ahány megfelel nekik.
2013. jún. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Alaque ***** válasza:
45%
A villanyosok elvontabbak valóban, de ez a szakma minőségéből is ered - a gépészet megfoghatóbb, földhözragadtabb.
2013. jún. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 intrepid ***** válasza:
A vegyészeket ismerd meg, ők is egy kicsit szakbarbárok, de logikus a gondolkodásuk, és jó fejek. Persze most előjön a könnyűipar, a mezőgazdaság, és a többi, és jogosan, ott is vannak jó fejek, és a saját területük kockái is.
2013. jún. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A bátyám villamosmérnök, jó arcnak tűnik innen a távolból elég sok év/gyerek van köztünk, így igazából nem tudom milyen. De ahogy hallottam a tanáraimtól, volt osztálytársaitól nagyon eleven kölyök volt mindig is. (és emellett egy kbaszott zseni is...)
2013. jún. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is tudom , hogy rengeted kivétel van , és nem is akartam senkit megbélyegezni , csak valamiféle általános vonások biztos vannak rájuk nézve , a tanult szakmából , az ahhoz szükséges gondolkodásmódból kifolyólag.
2013. jún. 11. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!