Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az emberek mit szeretnek a...

Az emberek mit szeretnek a szénsavmentes ásványvízben?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint olyan mint valami elcseszett csapvíz mégis annyi embernél látom, hogy azt isszák.

2015. jan. 17. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszik, hogy tisztább, mint a csapvíz, egészségesebb, stb. Egyébként ugyanolyan, csak 100-szor annyiba kerül. Néhány helyen tényleg fos íze van a csapvíznek, de a legtöbb helyen nem rosszabb semmivel az ásványvíznél.
2015. jan. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

engem eléggé idegesít mert a szánsavas még megértem de mikor látom hogy az emberek suliba vagy dolgozni visznek ásványvizet annak mi értelme? akkor már inkább venne egy 100 Ft-os üdítőt.

Nálunk csak akkor van ásványvíz ha éppen csőtörés van.

2015. jan. 17. 13:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele... még ha pl. kiránduláskor elfogy a víz vagy üdítő amit otthonról vittem, akkor lehet, hogy inkább veszek 100 Ft-ért egy ásványvizet, mint 300-ért egy üdítőt, de minden nap ásványvizet venni pénzkidobás.
2015. jan. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de vannak ott 100 Ft-os üdítők is ami nem mindegyik olyan mocskos rossz
2015. jan. 17. 13:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Én se értem. Viszont azt igen, hogy én miért iszom: mert bűn rossz erre a csapvíz. :/
2015. jan. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 szántóvető ***** válasza:
a szénsavas üdítő tele van színezékkel meg minden marhasággal,jobb nagy ívben elkerülni.a rostos üdítő amellett hogy méregdrága csupa cukor,abból csak keveset ajánlott fogyasztani.nekem hosszútávon ég a gyomrom a szénsavas víztől.1-2 napig még semmi bajom de utána marad a csapvíz vagy a rózsaszín üveges ásványvíz.én nem bízom a csapvízben mert nem tiszta,tele van mindenféle apró dologgal ami eléggé riasztó.
2015. jan. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ez azért vicces mert én osztálytársaimnál láttam ásványvizet és valami undorító fehér cucc úszott a vízben ami engem a spermiumra emlékeztet :D
2015. jan. 17. 14:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Iható, és mindenféle előírásnak megfelel a BP-i csapvíz, mégis iszonyatos klóros, és kellemetlen szagú és izű ami nálunk folyik a csapból.


Ezeket az 50-60 forintos 1,5 literes vizeket iszom főként: Mizse, Zafír, néha Verdét, ha nincs más.


Ízre kellemes semleges-selymes-édeskés, ebből fedezem a napi folyadékszükségletemet, szobahőmérsékleten tartva. Különösebben nem érdekel, hogy tisztított csapvíz-e vagy száz méterekről kitermelt karsztvíz. Szénsavasat legfeljebb szörphöz iszok, ha nagy-ritkán kedvem támad hozzá.


Túrázni is inkább ezeket viszem, de ha iható forrással találkozom, akkor mindig feltankolok abból is. Ha tehetném, és a közelben lenne iható vízű forrás, elgondolkodnék a vízhordáson, de így marad a palackozott víz. A palackok mennek a szelektív gyűjtőbe, én meg sok polár-felsőt veszek, hogy hasznosuljon is az a sok műanyag. :)


Ha fehér úszkáló trutymót láttál a palackban, akkor az biza megpossadt. Baktérium vagy penészgomba entitás lehetett, az biza már nem iható.

2015. jan. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"Iható, és mindenféle előírásnak megfelel a BP-i csapvíz, mégis iszonyatos klóros, és kellemetlen szagú és izű ami nálunk folyik a csapból." - ilyesmiket már én is hallottam, de ennek ellenére Vas megyéből jöttem Bp-re kollégiumba (Vas megyében állítólag nagyon tiszta a csapvíz), és nem érzem a különbséget.
2015. jan. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!