Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb öntöltő...

Melyik a legjobb öntöltő gázpisztoly?

Figyelt kérdés

2015. jan. 19. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Személyes vélemény: Nincs legjobb, sőt, jó öntöltő gázpisztoly se.
2015. jan. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2015. jan. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A pk380-at nem javaslom, elég megbízhatatlan és hamar használódik. A röhm rg96 elég megbízható, ugyanakkor (személyes vélemény) elég nagy. Ha nem önvédelemre kell, akkor az rg96-ot javaslom, viszont ha önvédelemre kell, jobb ha elfelejted az öntöltő gázpisztolyt. Különben én régebben vettem magamnak öntöltőt (grp-9) egy igazán masszív felépítésű magyar gáz-riasztó, de mivel öntöltő, nekem is be kellett látni hogy reális önvédelmi szituációban nem engedhetek esélyt arra, hogy elakadjon. ezért én is beszereztem egy nagyon megbízható revolvert. (alfa g030) ráadásul ez otthonvédelemre is kiváló :P
2015. jan. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Csiß ***** válasza:

A célt valóban jó lenne tudni.Ugye van az alap szabály:"Önvédelemre csak forgót"

De ha mindenféleképpen ragaszkodsz az öntöltőhöz,akkor viselésre a zoraki 914 egész jó választás lehet "olcsó" kategóriában.Viszonylag megbízható.Ha csak durrogtatni szeretnél,a zoraki 917 nagyon megbízható.Tavaly ~150 lövésből egy akadály sem volt nekem.Drágább kategóriában sajnos nincs tapasztalatom.Azt majd javasol valaki más :)

2015. jan. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2: köszönöm, eddig a pk380ast találtam ami jónak tűnt, de az rg96 is elég jó.


#3: eddig a pk380ról szinte nem is hallottam "rosszat", volt vele tapasztalatod? De tény hogy a röhm-ről jobbakat olvastam, nem mellesleg olcsóbb is az rg96.


#4: igen önvédelemre szeretném majd, és a szabályt is ismerem, csak kiváncsi vagyok az öntöltőkre is, ezért kérdeztem. Elég jónak tűnik elmondásaid alapján a zoraki is, és sokkal olcsóbb is. Bár ha jól tudom akkor ez nem cdak fegyver hanem lőszer függő is, hogy elakad-e?!

2015. jan. 22. 09:10
 6/8 Csiß ***** válasza:
Gondolom igen.Én a umarex titan-t használok.nem volt még egy elakadás sem.Többit nem próbáltam (mert minek ha van bevált :) )
2015. jan. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok!

Nekem személyesen nincs tapasztalatom a pk 380-assal, viszont egy kedves ismerősöm fegyverboltban dolgozik és rengeteget kipróbált, ő mondta nekem hogy pk 380-asban nem érdemes gondolkodni, mert ilyen minőségűt olcsóbban is kapsz (pl rg96)

Viszont megint kihangsúlyozom, hogy ha önvédelemre kell, jobb ha revolvert veszel. Tudom hogy az öntöltő jobban néz ki, meg talán laposabb és több töltény fér bele, de higgy nekünk akik már átéltek pár elakadást öntöltővel. Éles önvédelmi helyzetben csak 1 esélyed lesz. ha ott elakad, akkor akár az életed is múlhat rajta.

Üdv.

2015. jan. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mad Maxx válasza:

Üdv!


Ha jól látom, a kérdés kb. egy éves.

Ma a legjobb öntöltő gáz- riasztó pisztoly elfogadottan a PK380, amennyiben a műszaki paramétereit nézzük. Most az ár/érték arányt nem említem, nyilván a vékonyabb pénztárcájúak nem a közel százezres kategóriában gondolkodnak.

Viszont a legjobb fegyver is csak akkor üzemel megbízhatóan, ha megfelelően karbantartjuk. A PK380 kifejezetten igényli a tisztítást. Riasztótölténnyel való használat után is, de gáz után főleg! A gáztöltény elműködésekor ugyanis sokkal több "piszok" keletkezik, mint a riasztó után. Fegyverolajjal kell tisztítani a töltényűrt, a szánt, a csövet és a tárat is. Érdemes egyébként szakmai fórumokon érdeklődni, észre fogod venni, ha hozzáértő ír választ.

2016. jan. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!