Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy társasházban a lakások...

Ha egy társasházban a lakások megközelítése házon kívüli "függő" folyosón történik, akkor szabad-e a lépcsőház és a folyosó közti ajtót zárni?

Figyelt kérdés
Elsősorban a tűzvédelmi dolgok össze-vissza változása miatt nem tudom eldönteni...A lényeg az: egy 4 emeletes házban 3 emeleten nincs lezárva, csak egy retesz van a lengőajtókon, az is csak vihar esetére. Az egyik emeleten lakik egy "Pógárjenő" aki úgy gondolja, a saját vagyonvédelme okán, az ő szintjük zárható és kész. Kérdem én, lehetséges? Tűzvédelem, balesetvédelem, stb.?
2015. jan. 21. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:
20%
Ha nincs ott semmilyen tuzvedelmi felszereles (tuzoltocsap, tuzoltoslag, oltokeszulek, fustelvezeto ablak), es minden erintett lakonak van kulcsa a racshoz, akkor nem kell semmilyen engedely.
2015. jan. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tilos zárni. Első tévedésben van. Ha tűz van, nincs idő a kulcsokkal babrálni. A tűzoltókat is akadályozza, még akkor is, ha mindenféle romboló szerszámot használhatnak.
2015. jan. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elég sokat olvasgattam tegnap: igazából tényleges IGEN v. NEM választ nem találtam a kérdésre, de -


I.

amennyire jól értelmeztem több dolgot, mivel a házban a folyosó, lépcső stb. osztatlan közös tulajdon, így a gyakorlatban például nem csak azoknak kéne kulccsal rendelkezniük, akik azon a folyosón laknak, hanem mindenkinek.

II.

Az elsőnek részben igaza volt, így írják le a törvények is, DE még azt is hozzáteszik, hogy nem lehet mentésre szolgáló ablak, ajtó.

- Az én értelmezésem szerint a mentésre elsődlegesen szolgáló nyílászáró az nem az erkély alá daruskocsival settenkedő tűzoltókat jelenti, hanem a folyosón, lépcső felé történő menekítést...


Hmm....egyéb tapasztalatok/tippek/gondolatok?

2015. jan. 22. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!