Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyon pocsék lett? Túl sok...

Nagyon pocsék lett? Túl sok kérdés kavarog bennem.

Figyelt kérdés

Kérdések

Annyi kérdés kavarog bennem

Ez lenne az igaz szerelem?

Vagy csak arra kellek?

Mi van ha nem is szeret?

A szakítás is kényes téma

Barátságunk még megmaradhat?

A többiekkel mi lesz?

Válaszuk biztos ez lesz:

Járás, jegyzés, házasság mikor?

Vagy csak egy megrontott barátság?

Kínos lesz a társaság,

Vagy csak egy kis k**vaság?

Félek a sz*xtől,

Nem csak ezektől.

Nem állok készen rá,

Valyon megérti a Drágám?

Hívó szavam dalként dalol,

Hívottam valahol csajozol?


2015. jan. 21. 23:00
 1/1 2xSü ***** válasza:

Szerintem kellően pocsék lett.


A vers lényege nem a rím, hanem a ritmus. Létezik üzemhangsúlyos és időmértékes verselés. Ez ezek közül egyik sem. Létezik még szabadvers, ahol el lehet tekinteni ezektől a formáktól, de ott is fontos a ritmus,a tartalomnak együtt kell lüktetnie a versorok hosszával. Illetve kell lennie benne valami plusznak, amitől nem válik egy szimpla szöveggé. (Nem az összecsengő sorvégek nem adnak elég plusz.) Viszont ha szabadvers, akkor annak sem az igazi. Kényszeresen rövidek akarnak maradni a sorok, amitől olyan esetlenné válik. Nekem ez az írás versnek akar tűnni, de nem tudom annak értelmezni.


A rímek is problémásak.


A mondanivalóval sem tudok azonosulni. Azt elfogadom, hogy adott életkorban ez a problémakör fontos lehet valakinek, így nem akarom lekicsinyleni. Viszont nem mutatja meg az érzések mélységét, az egész felszínes, hétköznapi marad, nem mozgat meg bennem semmit.


Ez a kritika nem rólad szól, a versnek szánt írásodról szól. És mint ilyen próbál nem elfogult lenni, nem szánakozó, nem együttérző.

2015. jan. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!