Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Két életérzés kavarog bennem....

Két életérzés kavarog bennem. Az, aki az Ő hű felesége s két gyerek BOLDOG édesanyja akar lenni. És a züllött, gátlástalan, ki mindenkit kihasznál, s hagyja, hogy őt kihasználják, ki nem boldogságot keres, csak a vágyai után megy. Melyik vagyok én?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdésben már leírtam a lényeget. 18 éves lány vagyok. Tudnotok kell rólam, hogy az emberek tisztességes, becsületes, aranyos kislányként ismernek engem, nem járok bulizni, stb. Belül persze szenvedek, "minden bajom van". Evészavar (bulímia, kényszerevés, nem is tudom), sok-sok családi probléma. Apám alkoholista volt, verte anyát, olyan mintha apa nélkül nőttünk volna fel, mert egész életében max. tíz perc az, amit összességében velünk foglalkozott (velem és a tesóimmal). Az általánosban piszkáltak (pontosabban leírja a helyzetet a megaláztak, kihasználtak, terrorizáltak, megöltek lelkileg), mert magyar vagyok, míg a volt osztályom 85%-a roma. Most fogalmam sincs, mi baj van velem, teljesen hülye vagyok!!! :( Nagyon elkeseredtem. Egy éve vagdosom magam, bár néha több hónapra abbahagyom, végeredményben mégis tele van a csuklóm hegekkel.


Hét hónapja van barátom, és talán tévedek, vállalom, hisz fiatal vagyok, DE úgy érzem, ő az igazi. Mégis olyan érzések kavarognak bennem, hogy nem lett volna szabad összejönnünk, túl korán ismertem meg őt, nekem még ki kell magam tombolni... Viszont pontosan tudom, hogy ha most szakítanánk azzal, hogy majd a kitombolás után újra együtt leszünk, az már butaság lenne, addigra mindent tönkretennék. Nem tudnám elviselni, hogy ő más lányokra akár csak gondolt is, és nekem is bűntudatom lenne minden tettem miatt.


Igen, számomra ez a tombolás: pia, cigi, szex, fű, akármi... Csak nem akarok önmagam lenni. Ki akarok törni abból a szerepből, amit magamra kényszerítettem, de ez nem menne, ha mellettem lenne a szerelmem. Talán ő csak ezt a kedves, szelíd álarcot szereti. Ezért is vannak néha konfliktusok köztünk. Néha bunkó, flegma vagyok, amivel bántom őt.


Nem tudom... Talán BORDERLINE vagyok. Nagyon össze vagyok zavarodva. Segítsetek, kérlek, csak reagáljatok valahogy. Könyörgöm. :( Tizennyolc éves lány vagyok... Még meg kell találnom önmagam, vagy passz. Mintha tényleg lenne még valami dolgom, és csak azután lehetnék boldog, teljes ember. Miért most adta nekem az ég a szerelmet? Hogy elvehesse? De hülyeség ez az egész. :(



2013. jún. 15. 22:56
 1/8 Bruce_Wayne ***** válasza:
túl sokat gondolkodsz a múlton és a jövőn,lemaradsz a jelenlegi életedről.A döntés hogy mit kezdesz az életeddel a tiéd,mindenki érzi mit szeretne megtenni és mit nem,mihez van épp kedve vagy mihez nincs.Az én véleményem az hogy mindenkinek kell egy időszak ami a buliról és a kikapcsolódásról szól,ha ez nem fiatal korban következik be akkor később 25-30 évesen,persze ez nem írott szabály akár több ilyen időszak is lehet az ember életében.Ellenben ha úgy érzed megtaláltam a párod akivel harmóniában élhetsz,becsüld meg és hagyd a bulizást későbbre.Még az is lehet hogy mellette nem is fogsz vágyni a "züllésre",vagy épp együtt is ki tudtok majd kapcsolódni.Válassz szabadon,élvezd az életed és a felejtsd a múltad ;)
2013. jún. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bruce_Wayne ***** válasza:
*megtaláltad
2013. jún. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom, szerintem a káros szenvedélyeket hagyd ki a játékból, mert pont azoktól nem fogsz tisztán látni, csak önmagadat rombolod. Úgy már nem találod meg a céljaidat, hogy előtte tönkretetted magad, mert akkor semmid se marad, amivel elérd őket.


Egyébként meg javasolnék most egy jó pszichológust BESZÉLGETÉSRE, de egyet se ismerek... Szóval nézz körül. De gyanítom egyelőre megtenné egy olyan ember is, akire hallgatsz, mert látom, semmilyen megfelelő felnőtt nincs melletted...

2013. jún. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Eleinte azt hittem, az a gond a kapcsolatunkban, hogy félek, tönkreteszem őt a saját nyomorúságommal, de ez nem passzolt teljesen az érzelmeimhez. Talán én nem az az ember vagyok, akinek ő és mindenki más gondol, és nem is az, akinek én hiszem magam. Meg kellene találnom az igazi énemet, de hogyan? Vagy most csak egy csomó hülyeséget hordok össze?
2013. jún. 15. 23:17
 5/8 Bruce_Wayne ***** válasza:
fiatal vagy még,tapasztalatokat kell gyűjtened azok pedig majd jönnek maguktól és aztán idővel megtalálod a valódi önmagad.Csak ne szaladj annyira előre, ha jól érzed magad a pároddal ne állíts felesleges akadályokat azzal hogy már most olyan gondolatokat táplálsz amik elronthatják sőt véget is vethetnek kapcsolatotoknak.Ha meg épp ellenkezőleg akkor ne kényszerítsd magad egy olyan élethelyzetbe amiből szívesebben törnél ki...nem kell pszichológus hogy dönts a saját életedről.
2013. jún. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A szerelmesek látják az igazságot, látják egymást, látják a világot úgy, amint van. Látók lesznek! az vagy, akinek lát Ő. De paradoxon: ugyanakkor a szerelem vakká tesz: de csak az iránt, ami nem is lényegi.

Nem kell tombolni. az tévedés, örvény, amiből a legtöbben nem szabadulnak épségben. Szerelmesek vagytok, ez kegyelem, ajándék, őrizzétek. Egymás által ismeritek meg önmagatokat is. És figyelj, mit mond József Attila:

"Hiába fürösztöd önmagadban,

Csak másban moshatod meg arcodat."

[link]

2013. jún. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Én teljesen megértem az érzéseid. Én a barátnőmmel soha nem tudtam olyan jól érezni magam, mindig visszafogott ha tombolásról volt szó. Én ezt két hónap után meg is untam és szépen elváltak útjaink. Néhány hónapja csinálom ezt a tombolós életet és egyáltalán NEM bántam meg. Rengeteg új barátot szereztem, és kialakulóban van most egy új kapcsolatom egy csodálatos nővel akinek szintén olyan elképzelései vannak mint nekem. Nekem életem legszebb hónapjai voltak ezek és remélem hogy még folytatódnak. Persze nem azt mondom hogy egy züllött senkivé kell válni, de mi minden hétvégén jól tudjuk érezni magunkat gátlások nélkül. 19/F

2014. máj. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

**még valami.

Tudom hogy most lemínuszolnak és a sok álszent másképp gondolja de nem kell 18 évesen elkötelezned magad. Csak úgy fogod jobban érezni magad ha változtatsz a jelenlegi helyzeteden. Gondold át...Mennyire érzed magad jól a "szerelmeddel"? tényleg szereted? Ha csak azért nem akarod elveszteni mert eddig nem volt kire támaszkodj és nem értettek meg akkor a kapcsolat esélytelen.

Ha akarsz beszélgetni akár itt, akár máshol akkor nyugottan megkereshetsz.

U.i.: Olyan vagyok aki egyik oldalon sem áll, csak tapasztalta már a helyzetet :)

2014. máj. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!