Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Írok egy könyvet s azon...

Írok egy könyvet s azon gondolkodtam, hogy ha kész lesz, ki fogja elolvasni?

Figyelt kérdés
Tehát arra gondoltam, hogy nem tudom kiadadtni, akkor hogyan tudnék ebből profitálni? Köszönöm a válaszokat..

#könyv #Írás...
2015. jan. 30. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Fordítva ülsz a lovon!

Először a kiadatást oldjad meg, majd azt, hogy sok elkeljen könyvedből.

Az eladott példányszámok után pedig dől(??) a lé!

2015. jan. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2xSü ***** válasza:

Kisebb kiadókkal ki lehet adatni. Persze ez – főleg kis példányszám esetén – inkább költséggel jár, mintsem bevételt hoz. Lektorálni, tördelni kell a tartalmat, nem beszélve a nyomtatás, kötés, raktározás, forgalmazás költségeiről.


Esetleg gondolkodhatsz magánkiadásban is, ahol a fenti folyamatokból amit tudsz, azt te csinálsz meg, de jogilag ez a macerásabb, hiszen minimum vállalkozónak kell lenned, adóznod, szerzői jogdíj kérdéseknek utánajárni, stb…

2015. jan. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb megoldás, amit ismerek: 15000Ft a kiadás, de ekkor te csinálod (vagy nem csinálod) a korrektúrát, szerkesztést, reklámozást. Amit ezért a kiadó ad: automatikus tördelés, ISBN-ügyintézés, borító hozott anyagból, nyomtatás és netes terjesztés (Libri, Bookline stb). Ha vannak ismerőseid, akik tudják ajánlani az ő ismerőseiknek, akik tudják ajánlani az ö isme... szóval ha ez megy, akkor ennyiből megúsztad a dolgot. Annyi könyvet rendelsz, ahányat akarsz, a beszerzési költséget fizeted és annyiért adod tovább, amennyiért nem szégyelled vagy amennyiért megveszik :) Előnye: olcsó. Hátránya: mindaz, amit leírtam.


Ez a megoldás akkor jó, ha nincs pénzed, de vannak ismerőseid. Főleg olyanok, akik vállalják a korrektúrát és szerkesztést (és értenek is hozzá, mert ez külön szakma). Ezeket is megcsináltathatod pluszpénzért, de sokkal többe kerül, mint a kiadás, nagyobb szövegnél számolhatsz 100-150 ezer forinttal. Mondjuk ez is olcsó a "legyártok neked 500 könyvet félmilkáért és a többit oldd meg" módszerhez képest.


Profit: könyvenként párszáz forintot nyerhetsz vele, ha el tudod adni. Háromszáz év alatt össze is jöhet egy családi házra való :)

2015. jan. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat... amennyit tudok, természetessen megfogadom...
2015. jan. 30. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!