Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha megadtam a nevem egy...

Ha megadtam a nevem egy ismeretlennek aki beetetett valószínűleg, amit egyébként elírtak, de anyukámét is és azt nem, akkor abból lehet e bármi baj? Többi lent.

Figyelt kérdés
Leszólított valaki, hogy valahol ilyen hostess, ügynök, beszervez embereket, elmondta a cég nevét is, meg hogy ilyen arcall menjek el stb, ment a csábítás. Nem vagyok hülye, nem bízom az ilyenekben, meg amúgysem szeretett volna, de addig nem tágított míg nem mondtam hogy átgondolom. Mondta hogy megadja a számot. De aztân hogy adjam meg az enyémet mert akkor engem keresnek..annyi eszem volt hogy nem, én kértem el viszont. Valamitn kiszedtem amit lehetett, meg hogy megbízható e a dolog. Ennyi történt. Aztán persze egyből megnéztem, van olyan cég de máshogy van a honlapcímük, valamint más a telefonszám is. Erről ennyit, de a név miatt most megijedtem, lehet e belőle baj?
2015. jan. 30. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok hülye, nem bízom az ilyenekben, " - akkor miért is adtad meg a neved és anyukád nevét?


áááá sosem fogom megérteni a tiniket

2015. jan. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi az építő hozzászólást, vártam már hogy ez legyen az első, de addig nyomta nekem és ott hirtelen ennyire nem gondoltam bele a dolgokba. Érthető? Így könnyű okosnak lenni, hogy nem vagy a helyemben.
2015. jan. 30. 12:47
 3/6 2xSü ***** válasza:

Pedig jól megmutatta az első válaszoló, hogy miről van szó. Hülye voltál. Pont. Nem akkora gond ez, mással is előfordul, de pont az ilyen sarkos vélemény fogja benned rögzíteni, hogy tényleg hülye voltál, és legközelebb lehet pont az első válaszoló véleménye fog felvillanni, mielőtt kiadnád a másra nem tartozó adataidat.


Nem értem, hogy mit jelent az, hogy „addig nem tágított”. Korlátozott a mozgásodban, vagy mi? Simán azt kellett volna mondani, hogy „Ne haragudjon, nem tudom ön ki, nem tudom, hogy kit képvisel, de azt tudom, hogy semmi köze ahhoz, hogy engem hogy hívnak, pláne ahhoz, hogy az édesanyámat hogy hívják. Most pedig mennem kell, viszont látásra.”.


De összességében nem valószínű, hogy bármi bajod származna belőle, ha más adatokat nem adtál meg (mondjuk lakcímet, telefonszámot). Szóval a végén valóban megjött az eszed, hogy ezt ne add ki.


Ha megadtad volna a telefonszámodat is, akkor sem lenne óriási gond amúgy, csak maximum több kéretlen reklámot kapnál, így már névre szólóan, sőt valószínű korosztályra, nemre szólóan – hiszen ez ránézésre látható – tudnának megkeresni.

2015. jan. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem,nem ő ébresztett rá erre, amint látod utána rögtön magamtól rájöttem és elgondolkoztam. Csak aggódok. Pont. Próbáltam kideríteni, hogy lehet e ebből bármi gond. Nem szoktam full ismeretleneknek kiadni magam, és mint írtam, amit lehetett kiszedtem belőle a dologról hogy biztos legyek benne megbízható e, nyilván azt, hogy igazolja és ezzel bizonyítsa, nem kértem, bár megfordult a fejemben.. és amúgy is ilyenkor nem mindig gondolja át az ember a helyzetet.
2015. jan. 30. 15:45
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem adtam meg semmi egyebet, és közösségi oldalakon se édesanyám nincs fent, rólam meg nincsenek kiírva olyan adatok facebookra pl. Csak féltem, hogy kideríthetnek dolgokat, valamint hogy nem tudom mi volt ezzel a cél.
2015. jan. 30. 15:46
 6/6 A kérdező kommentje:
Utána jártam a dolognak az igazi cégnél, kiderült, hogy nem volt kamu!! De még mindig nem értem a részleteket..azért most már megnyugodtam.
2015. febr. 1. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!