Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most vesszük A kőszívű ember...

Most vesszük A kőszívű ember fiait magyarból. És kéne egy kis segítség (többi lent) (? )

Figyelt kérdés

Az a feladat, hogy személyleíró fogalmazást kell írni. (vagy Ödönt, vagy Richárdot, vagy Jenőt lehet választani.) Nos, én Jenőt választottam és ugye belső külső tulajdonságok alapján kell jellemezni, meg le kellett írni mi lett a "sorsa" meg hogy én miért őt választottam.

Itt a fogalmazás:

Kedvenc szereplőm

A kedvenc szereplőm A kőszívű ember fiaiból Baradlay Jenő.

Az ő sorsa amit az édesapja Baradlay Kazimír megírt neki halála előtt az, hogy legyen hivatalnok Bécsben, és hogy szolgálja a császárt.

Rövid szőke haja kiemeli a szép kék szemét. Középmagas de inkább alacsonyabb termetű vékony nyurga testalkatú férfiember. Szerény visszafogott belső tulajdonsága kedvessé és aranyossá varázsolja őt. Nagyon hősies tett volt tőle, hogy meghalt testvére helyett és, hogy vállalta a felelősséget. Ez által bátornak és igazi hősnek mutatkozik.

Nekem azért ő a kedvencem, mert nagyon megmaradt bennem ez a tett és ezért nagyon csodálom is őt.


Ez írtam én.. Kérlek segítsetek ha szerintetek valami nem jó a fogalmazásba. Nem vagyok a külső tulajdonságokba biztos. Kérlek javítsátok ki nyugodtan ha valami szerintetek nem jó nagyon fontos!


2015. febr. 1. 12:23
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!