Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vélemény a halálról?

Vélemény a halálról?

Figyelt kérdés
Egyszer megszulettem elek ameddig elek aztan meghalok.ket lehetoseg van vagy van elet a halal utan vagy nincs,ezt nemtudom de ha van elet a halal utan az szerintem jo dolog ,ha meg nincs akkor az se rossz mert minden bajom gondom fajdalmam elveszik es ha valami nem rossz az csak is jo lehet.Barmelyik eshetoseg tortenjen ennek az eletnek a borzalmai fajdalmait egyszer mindannyian el fogjuk felejteni a halal bekoszontesekkor.

2015. febr. 7. 11:04
 1/3 2xSü ***** válasza:

> de ha van elet a halal utan az szerintem jo dolog


A kulcsszó: szerinted.


A legtöbb vallásban a túlvilági lét körülményeit az határozza meg, ahogy az életben éltél. A túlvilág az életed egyenes következménye.


> ha meg nincs akkor az se rossz mert minden bajom gondom fajdalmam elveszik


Meg minden örömöd, boldogságod is. Tovább nem tudsz küzdeni azokért a célokért, amikért addig őszintén, lelkesedve küzdöttél, amit fontosnak tartottál.


> es ha valami nem rossz az csak is jo lehet


Nem feltétlenül. A kenyérre pl. nem lehet mondani, hogy rossz. Mégsem mondanád azt, hogy megint egy jót ettél, ha csak kenyeret eszel már két hete.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


A gondolatmeneted abból a – szerintem – hibás feltételezésből indul ki, hogy az életben csak rossz dolgok érnek, vagy legalábbis ezek vannak túlsúlyban. Ez szerintem hibás szemlélet. Az ember nagyon könnyen hozzá tud szokni ahhoz, ami jó, és kevésbé tartja számon ezeket, hiszen önmagában nincs vele dolga. Pl. jóllaktam, ez jó, de ennyi. Nem kell róla tovább gondolkodnom. Viszont ami rossz ér, az mélyebb nyomot hagy, hiszen az egy probléma, amit meg kell oldani, amit el kell kerülni, óhatatlanul le fogják ezek kötni a figyelmedet, gondolkodsz róluk, sokkal inkább reflektorfényben van.


De megfelelő szemlélet kérdése az egész. Ha odafigyelsz, és értékeled az élet adta jó dolgokat, tudatosítod magadban ezeket, már nem tűnik olyan szörnyűnek az élet. Egy mai átlagember bizonyos tekintetben jóval nagyobb luxusban él, mint egy középkori uralkodó.


Rajtad múlik, hogy milyenné teszed az életed, az meg aztán végképp rajtad múlik, hogy milyennek fogod fel az életed.

2015. febr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Azt hiszem egy kicsit felre ertettel, a vallasokba direkt nem mentem bele mert azt mindenkinek szive joga eldonteni hisz valamiben vagy sem,

lehet hogy van isten es lehet hogy nincs esetleg letezik valami mas amire/akire senki nem gondolt



A lenyege a mondandomnak legalabbis szamomra hogy ha valaki meghal a kornyezetunkben az neki nem rossz csak nekunk akik "elnek" ,a csaladnak baratoknak stb es ez a fajdalom elobb vagy utobb biztosan el fog mulni es ennek tudataban nincs ertelme a szomorusagnak a multon ragodni, minnel elobb el kell engedni azt aki meghalt.


"Rajtam mulik hogy milyennek fogom fel az eletem"

Az igaz hogy minden csak nezopont kerdese de a kenyeres peldaddal elve,ha afrikaba szulettem volna ket heten keresztol lenne mit ennem elegge feldobna:)

2015. febr. 7. 12:28
 3/3 2xSü ***** válasza:

> a vallasokba direkt nem mentem bele


Pedig belementél abban a feltételezésben, hogy a halál után van valami, ami belőled tovább él. Ez pedig nem tapasztalat tárgya, hanem hit tárgya lehet. Én is csak annyit írtam erről, hogy amelyik kultúrában ez az elképzelés, világkép él, ott az halál utáni lét nem független a halál előtti léttől, annak következményeiként alakul az. Ebben azért van logika, még akkor is, ha történetesen valami más történik, mint amit bármelyik vallás is tanít.


> ha valaki meghal a kornyezetunkben az neki nem rossz csak nekunk akik "elnek"


Én is így gondolom. Nem hiszem, hogy ha van a halál után bármi is, az jobb lenne, de nem valószínű, hogy sokkal rosszabb lenne. Igen, a kapcsolat hiánya valóban fájdalmas, de ebben van azért némi önzőség is. Nem hiszem, hogy ez bűn lenne, aki itt marad, azt valóban veszteség érte, így osztozni tudok más fájdalmában, de biztos, hogy én némileg jobban el tudom fogadni a halált. Akiket szerettem, és akik meghaltak, azokra inkább gondolok vissza hálával, és vidáman, mint fájdalommal. Soha nem szerettem a halottak napját, mert méltatlannak tartom az emlékezésnek ezt a formáját. Én azt szeretném, hogy ha halálom után valaki rám emlékezik, emlékezzen arra, amikor éltem, meséljen sztorikat rólam, nevessen a hülye poénjaimon, vagy baklövéseimen. Szerintem más is így van ezzel, így én is hasonlóan emlékszem vissza azokra, akik már meghaltak.

2015. febr. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!