Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tanfolyam vagy munka és szerelem?

Tanfolyam vagy munka és szerelem?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok. Diplomáztam, de nem tudok vele semmit sem kezdeni. 1 éve keresek munkát és nem találok. Elkezdtem novemberben egy tanfolyamot (okj). Egy év múlva lesz vége, most értünk a lényegi részéhez, valószínű, hogy találnék vele munkát egy év múlva.

Közben megismertem valakit és adódott lehetőség is. Külföldi az illető, ilyen jól működő párkapcsolatom még nem volt. Magyarországon találkoztunk és itt töltöttük eddigi életem legszebb három hónapját. Viszont most, hogy hazament 2600 km van közöttünk. Pénzem csak arra van, hogy egyszer látogassam meg. Kb február végén fogok tudni kimenni meglátogatni. De, lett lehetőség, hogy kinn dolgozzak bébiszitterként. Ez egy éves vagy hosszabb idejű szerződés lenne. Ami jó, mert tudnék félretenni belőle pénzt és tudunk találkozni a barátommal (kb 2 hetente a szabadnapomon. Ha itthon maradok, akkor egyáltalán nem tudunk találkozni.) Úgyhogy nagyon örültem a lehetőségnek. :)

Viszont, akkor abba kell hagynom a tanfolyamot. Amikor hazajövök, akkor lesz lehetőségem egy másikat elkezdeni, de 2 évesek a tanfolyamok, amire elvégzem 27 éves leszek pályakezdőként. Valószínűleg ugyanúgy nem fogok a diplomámmal munkát találni, mint most. Ez nagyon nem hangzik jól.

Ha két évvel fiatalabb lennék, akkor nem lenne kérdés, hogy kimennék.

Igazából 3 hónapra, fél évre szerettem volna menni.

Menni (pénz, szerelem) vagy maradni (tanfolyam, későbbi biztosabb munka itthon)?



2015. febr. 8. 15:58
 1/1 anonim ***** válasza:

"lett lehetőség, hogy kinn dolgozzak bébiszitterként. Ez egy éves vagy hosszabb idejű szerződés lenne"+ a kapcsolat:

Ezt ne hagyd ki egy OKJ miatt! Nagyon jól megtanulod az ottani nyelvet(angol?) hazajössz a diploma+nyelv többet ér mint egy OKJ (azzal most hitegetnek, hogy lesz munkád, de nem ér olyan sokat)

2015. febr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!