Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » El tudom adni itthon a horgolt...

El tudom adni itthon a horgolt játékfiguráim? Van rá kereslet?

Figyelt kérdés

2015. febr. 9. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Meskát nézd meg, mennyire mennek az amigurumi figurák. Én úgy látom, kínálat bőven van, a kerslet megoszlik - kisebb eladók is rendszeresen tudnak értékesíteni, de nem hiszem, hogy ebből akárcsak a fonal ára visszajönne. Ahogy nézegettem, hekka az, aki a legnagyobb boltot tartja, ha tudod, vedd fel vele a kapcsolatot, hogy mekkora a kereslet. (Persze ez csalóka, valószínűleg neki már van egyfajta hírneve, őt hozza ki a kereső is elöl, te ennél jóval szerényebb keretek között kezdhetnél neki.)

Őszintén szólva, idehaza ez felemás. Még ha a legszebb, legigényesebb, legeredetibb forma, akkor sem biztos, hogy nagy rá a kereslet, mivel drága. (Kivétel, ha sikerül valami népszerű dolgot találni, de ott jogi problémák léphetnek föl. Pl. valami Disney-figura.) Azonban relatíve sok fonalat és tömőanyagot emészt fel, tehát nem is lehet olcsón eladni, különben te buksz rajta (már csak anyagáron), vagyis nem adhatod lejjebb az árát. Ténylegesen nagyüzemben készíteni nem lehet, így nagykeráron sem tudod beszerezni az alapanyagokat. Magyarországon a kézműves cuccok nem mennek túl jól (főleg nem az ilyenek, egy egyedi ékszert kifizetnek a ötvösnek, de egy plüssjátékot nem biztos), plusz az alapanyag elég drága (a fizetéshez és a nyugati árakhoz képest is). Ha amúgy is rengeteg ilyen tágyat gyártanál, persze, próbáld meg. Személyes tapasztalat, de a neten nem könnyű eladni, viszont ha van lehetőséged iskolai, óvodai kirakódóvásáros rendezvényre bejutni, vagy kollégák között értékesíteni, az valamivel jobb. (Én édesanyámnak készítettem horgolt nyakláncot, egy hét múlva rendeltek tőlem vagy egy tucatot, pedig én nem árulok. Plüssöket is kértek, hogy vigyek a farsangi tombolára, de arra nem volt időm tavaly.)

2015. febr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igazán hasznos a válaszod!
2015. febr. 10. 09:52
 3/3 anonim ***** válasza:
65%

Egy horgolt / kötött bármire ránéznek, drága.

Alapanyagár, beleölt munka, nincs kifizetve.

Ha melózunk. és nem 10 es a létszám, akkor minta után talán...

De akkor meg a szín nem tetszik, nekik...

Játékfigura valóban nehéz lehet. Mert ha rajzfilmhez kapcsolódik...

De melyikről ne lelnénk akár egy szem filmecskét is?

2015. febr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!