Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Leírnátok nekem a kedvenc...

M3ntaCukor kérdése:

Leírnátok nekem a kedvenc Animéitek címét, és pár szóban írnátok arról is hogy miről is szól?

Figyelt kérdés
Köszi ^^

#anime #kedvenc #ajánló #otaku vagyok #I Love Inori
2015. febr. 9. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Mirai Nikki- Egyszerű ,de mégis meg van az a varázsa azzal a kivesézett kopmozicioval miszerint Ölj vagy téged ölnek.

Death Note- Ez az anime ami része az alapműveltségnek habár nagyon rosszul van lezárva megéri végig szenvedni :)

Deadman Wonderland- Könnyed 12 részes hossza pont megfelelő ha nem akarod évadokra elkötelezni magadat és ebben az animében legalább megismerkedhetsz a japánok beteg énjével is a eddig még nem volthozzá szerencséd xD

Another- Ez azért kicsit ijyesztösebb szóval semmikép se ezt nézd meg elsőnek leginkább a Végső állomásra emlékeztet :)


Most hirtelen ezt ajánlanám megtekintésre (még ha nem is pont ez volt a kérdés ,de szerintem erre irányult). Remélem tetszeni fognak :D

2015. febr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Huh, nekem sok van :)


Lovely Complex: egy alacsony fiú és egy magas lány kapcsolatáról szól


Mirai Nikki: egy isten által kitalált játékról szól, amiben életre halálra megküzdenek egymással az emberek a tér és idő istenének a trónjáért


Noragami: egy szegény istenről szól


Vampire Knight: egy lányról szól, akinek az iskolájában vámpírok is tanulnak


Inu x boku SS: egy gazdag lányról és a testőréről szól


Angel beats: a túlvilágon játszódik, ahol a fiatalok egy angyal ellen lázadnak


Kaichou wa maid-sama: egy iskolának a diákelnökéről szól, aki szegény, ezért egy cselédkávézóban dolgozik, s hamar feltűnik egy fiú is ^^

2015. febr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat :) ezeknek a 90%-át már láttam és kétség sem fér hozzá hogy szuper ízlésetek van az animék terén.
2015. febr. 11. 17:06
 4/5 anonim válasza:
Deltora Quest ~ Lief és Barda elindul a 7 ékkő megkeresésére, hogy visszaállítsa Deltora békéjét, majd később csatlakozik hozzájuk egy csomó ember (külön külön), persze 3 ember lesz aki folyton együtt lesz, de egy csomóan segítenek majd nekik.
2015. jún. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogyén elég nehezen tudok kizárólagos kedvencet mondani, sok gondolkodás és kizárás után is 9 db maradt a listámon. :D


1. helyezett

Fullmetal Alchemist Brotherhood, szigorúan japán szinkronnal és magyar felirattal.

Nem hiszem, hogy ezt a csodát be kell mutatni, mert igazából animés alapműveltségnek számít, de a biztonság kedvéért pár szóban ismertetem.

Edward Elric, és öccse, Alphonse tehetséges fiatal alkímisták, ám még kiskorukban, édesanyjuk halála után megpróbálták feltámasztani a nőt. Nem jártak sikerrel, és mivel megszegték a tabut, büntetésben részesültek. Ed bal lábát és Al egész testét ragadta el az egyenértékű csere, és Ed, hogy öccse lelkét egy páncélhoz köthesse, ezzel megmentve őt, a jobb karját is feláldozza. Céljuk testük eredeti állapotba való visszaállítása, de a dolog tovább bonyololódik, belép a képbe egy ishibali túlélő, homonkuluszok, és mindenféle világuralmi terv az ellensé részéről.


2. helyezett

Akame ga Kill

Őszintén szólva nagyon depressziós lettem, miután végeztem ezzel az animével, és ha megnézed, vagy esetleg már láttad, akkor tudod/tudni fogod, hogy miért. Mivel már lényegében akkor is spoilereznék, amikor a második epizód történéseit írnám le, így csak a nagyon lecsupaszított alapszituációt adom meg.

Egy Night Raid nevű orgyilkos csoporthoz csatlakozik történetünk főszereplője. Megismerkedik az ország szörnyű tényeivel, és igazat ad a lázadóknak. Az anime a "döntsük meg az birodalmat" jegyben telik el, de jóval több ennél. Összetett karakterek, mély kapcsolatok, és látványos akciójelenetekkel körítik a történetet, és bár már az anime alig első negyede után az egész egy hatalmas melodráma-tragédiába csap át, nagyon humoros tud lenni.


3. helyezett

Hyouka

Lassan folydogáló, hétköznapi történet aranyos "rejtélyekkel" és szeretnivaló főszereplőkkel. Többet nem is nagyon lehet mondani róla. Nem mondanám epizodikusnak a sorozatot, de nem egy összefüggő történet, nem egy nagy rejtély az egész. Ebből a szempontból a Gosickhoz tudnám hasonlítani. Itt is van ugyan egy nagyobb szál, de lényegében apróbb részekből áll össze egy egésszé.


4. helyezett

Sakurasou no Pet na Kanojo

Ezen az animén röhögtem eddig a legtöbbet otaku pályafutásom során. Az egész úgy indul, hogy nem vársz semmi nagy történetet, hiszen eleinte tökéletes ideálja a "nem-szól-semmiről" vígjátékoknak. Egy mini-kollégium, a Sakurasou különc lakói mindennapjairól szól, olyan elképesztő karakterekkel, hogy csak néztem. Na persze, most nem arról beszélek, hogy húdenagyon mély és összetett szereplőkről van szó. Egy rakás idióta fura szokásokkal. Ilyen emberek a valóságban szanatóriumban élnek, én mondom! :D

De végül mégis lesz egy történetecske a végére. Meg kell menteniük a Sakurasout a bezárástól. Ha nevetni akarsz, ne hagyd ki!:)


5. helyezett

Noragami

Vegyünk egy melegítőgatyás feltörekvő hadistent, egy félkísértet lányt, és egy problémás Tiszta Lelket, aki az elsőként említett fickó Szent Kincse (aka fegyvere). Másodikként említett szereplőnk, Hiyori folyton az elsőként említett Yatón lóg, mivel tőle vár segítséget ritka állapotának megszünetésére. (Mertugyebár senki sem szereti, ha az utcán, vagy bárhol hirtelen "elejti" a testét, amit a külvilág alvásnak érzékel, és senki nem látja a szegény macskafarkas lelket). A 12 rész alatt 2 főbb történetszállal ismerkedhetünk meg. Az első a harmadikként említett Yukine helyes útra terelése (ez így eléggé leegyszerűsített, órákig magyarázhatnám, hogy mi is ez pontosan, de maradjunk annyiban, hogy hogyha Yukine elkövet valamit az emberi bűnök közül, annak Yato issza meg a levét, és furcsa fertőzésszerű izét kap, amibe aztán majdnem belehal). A második pedig Hiyori emlékeinek visszaszerzése (amit útközben elveszít) és az újonnan feltűnt gyilkos hadisten legyőzése. Aztán még ott vannak a kísértetek, amiket időközben ki-ki kell iktatni.


6. helyezett

Akatsuki no Yona

Yona Kouka királyság hercegnője. Édesanyja meghalt, apját pedig, Il királyt, gyáva uralkodónak tartják: területekről mondott le a béke nevében a szomszéd országok javára, betiltotta a háborúzást, a fegyveres konfliktusokat.

Yona élete tökéletes: mindent megkap, a finomabbnál finomabb ételektől kezdve, a gyönyörű ékszereken át bármit. Egyetlen egy dolgot tilos megtennie: fegyvert fognia a kezébe. A lánynak gyerekkorában két játszótársa volt. Soo-Won, az unokatestvére, és a Szél Törzs leendő vezetője, Hak. A hercegnő szerelmes Soo-Won-ba, és amikor ezt elmondja apjának, újabb dolgot tilt meg neki a király: nem kaphatja meg a fiút, nem kaphatja meg Soo-Won-t.

Soo-Won mindig kedves fiú volt. Mindenben a jót látta, mindenkit szeretett, és mindenki szerette. De amikor Yona 16. születésnapja alkalmából újra a kastélyba látogat, olyat tesz, amire senki nem számít. A hercegnő este próbálkozik újra, meg akarja győzni a királyt, hogy megengedje, hadd lehessen együtt Soo-Won-nal. Ám amikor apja szobájához ér, az ajtót nyitva találja, és ahogy belép, azt látja, hogy a király mellkasába kard fúródik. És a kard markolatát nem más fogja, mint a férfi, akibe szerelmes. Yona elmenekül, és két ember siet a segítségére: Son Hak, a gyermekkori játszótárs, aki még 15 évesen esküdött fel a hercegnő védelmére, és egy szolga, aki az életét feláldozva segít a két főszereplőnek a kijutásban. A céljuk nem más lesz, mint megtalálni a négy sárkányt, és megdönteni Soo-Won hatalmát.


7. helyezett

Fairy Tail

Na kéremszépen, ő egy tipikus neverending shounen fight anime, vagyis az ismertetése kimerül annyiban, hogy minden történetívben jön valaki nagyonerős, akit aztán a főszereplők legyőznek. Pont.

Viszont én nagyon szeretem, és jobbnak tartom egy Narutónál vagy Bleachnél. Van egy valamivel összetettebb történet is benne, ami nem korlátozódik a történetívekre, de ezt spoiler nélkül képtelenség lenne elmondani:)


8. helyezett

Gosick

Elképesztő rejtélyekkel megspékelt anime, igazi krimi, egyszerűen imádtam. Nem tudom jól elmondani, így AA-ról másolom ki az ismertetője egy részét:)

"Pletyka, vagy tény? Igazság, vagy hazugság? Illúzió, vagy valóság? Legenda, vagy az emberiség múltjának tudományosan igazolható történéseinek egyike? Talán egyik sem, talán mindkettő. A Gosick-ban tudomány és mágia, múlt és jövő akaszkodik össze, és egy alternatív történelem szele véres gyilkosságokon keresztül sodorja magával az anime főszereplőit - a nézőkkel együtt.

Kazuya Kujo cserediákként érkezik az aprócska európai ország, Saubure elit akadémiájára tanulni. Nehezen illeszkedik be, hiszen pechjére túlságosan is hasonlít az iskolában terjengő kísértethistóriák egyik vérfagyasztó szereplőjére. Lelkiismeretes tanára, a kissé hebehurgya Cecile-sensei közbenjárásával megismerkedik az iskola másik „fura alakjával”: az életét a könyvtárban élő, felettébb intelligens, ám nem túl barátságos Victorique-val. A furcsa páros természetesen nehezen csiszolódik össze és alapjáraton vonzza a bajt. Az állandó jelleggel ijesztő történetekbe és gyilkosságokba botló Kazuya-kun Victorique segítségével ered a rejtélyek és a gyilkosok nyomába, hogy aztán kénytelen-kelletlen rájöjjenek: egyszerű bábok ők egy hatalmas színpadon, és a zsinórokat a háttérből valaki más mozgatja."


9. helyezett

Kaichou wa Maid-sama!

Mezei romantikus vígjáték egy szőke herceggel és tsundere hercegnőjével, aki az iskola diákelnöke, de emelett részmunkaidőben egy cselédkávézóban dolgozik. Hogy tekintélyét megőrizze, tsundere hercegnőnk, Ayuazawa Misaki mindent megtesz, hogy titokban tartsa a munkáját, de az iskola ügyeletes szépfiúja, Usui Takumi, természetesen, rájön a dolgokra.



Okés, ez eléggé hosszúra sikeredett. Gomenkudasai (u_u) >v<

2015. jún. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!