Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyiket választanátok?...

Melyiket választanátok? Szakma vagy külföldi munka?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok,hogy mit tennétek, hogy ha a párotok eldönti, hogy külföldön dolgozik és ti mennétek vele vagy itt maradtok tovább tanulni érettségi után?
2015. febr. 12. 19:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom.

Ha most lennék 17-18 éves akkor előbb nyelvet és szakmát tanulnék, és utána vágnék neki külföldnek.

Nyelv és szakma tudás nélkül kint sem leszel jobb helyzetben, és nyilván egy fiatalnak sem az az álma, hogy évekig mosogasson, vagy takarítson.

2015. febr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
szakma+nyelv(ek) UTÁNNA meló!
2015. febr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz kiba... kicse... kitolni magaddal, akkor előbb nyelvet és szakmát tanulsz, utána vágsz neki a nagyvilágnak.
2015. febr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
49%

Ha jól értelmeztem a kérdést akkor szakmát kitanulni és otthon dolgozni vagy külföldi munka?


Egyételmű hogy külföldi munka.Ha itt szerzel szakmát és elkezdel dolgozni benne akkor keresel havonta 100.000 körül jobb esetben.Külföldön meg mosogatásért vagy takarításért kapsz több százezret havonta.Na melyik a jobb?

2015. febr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Időpont ma 21:57


Lehet, hogy kint jóval többet keres takarítással az ember, de a kiadások is jóval többe kerülnek.

Nem árt tudni, hogy kint egy takarítói állás nagyon ritka esetben full time meló. Legtöbb esetben part time meló ami ha szerencsés heti 20 óra lehet. Vagy még ennél is kevesebb. Létminimummal ez még a havi 500 fontot sem éri el. Ez meg arra elég, hogy havonta kifizesd a kis szobád bérleti díját, és 8-ad magaddal élj egy kis lakásban-

Ki akar ilyen életet?

Nem a hasamra ütöttem amikor leírtam ezeket. Kint élek, dolgoztam takarítóként, bár hál istennek nekem nem kellett kuporodnom vadidegenekkel egy lakásban.

2015. febr. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Bírom amikor a buta birkák lepontoznak holott ők még a kérdést se fogták fel.Tipikus gyakoris szint


Leszögezném természetesen az a legjobb hogyha szakmát + nyelvet tanul az ember AZTÁN megy külföldre de itt nem ez volt a kérdés


Az előző válaszolónak meg annyit hogy igen nagyobbak ott a kiadások de akkor is sokkal jobban meglehet ott élni mint itt.A másik pedig az hogy akkor jár a legjobban az ember ha kimegy valameddig dolgozni és utána hazajön egy halomnyi pénzel.Arról meg nem is beszélek hogy milyen jól jár az illető ha egy ismerősnél lakik külföldön


Be kell látni hogy ez egy ilyen ország és sokkal jobban járnak az emberek ha kijárnak dolgozni.Sokkal jobban megfizetik ott az embert nem pedig éhbérért dolgoztatják mint itt.Ha fáj az igazság akkor nyugodtan le lehet pontozni,végülis megértem én nekem is rosszul esne a helyetekben és ilyenkor mit lehet csinálni azon kívül hogy kétségbeesve lepontozunk valakit?


Azért nem égő hogy külföldön egy mosogatónő többet keres mint itt egy komoly szakértelemmel rendelkező informatikus?Mennyit kellett az informatikusnak a padban rohadnia hogy megkapja a szakmát és mit kellett a mosogatónak letennie az asztalra hogy mosogathasson és többet keressen mint az informatikus?Ennyit erről

2015. febr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

" Mennyit kellett az informatikusnak a padban rohadnia hogy megkapja a szakmát és mit kellett a mosogatónak letennie az asztalra hogy mosogathasson és többet keressen mint az informatikus?Ennyit erről"


Azért te se fogod fel, hogy amit kint keres egy mosogató abból ő egy fillért nem fog félretenni, sőt olyan színvonalon fog élni mint otthon. Ha jól spórol akkor egész hónapra fog tudni enni. Ha csak egy picit akar szórakozni akkor hónap végére már nem eszik. Szerinted így jó élni??

Igen az informatikus sokat ül a padban, de amint van tapasztalata, szakmája, és kijön, ő nem havi 500 fontot keres hanem akár havi 2000 fontot. Nagyon nem mindegy.

Nem tudom honnan veszed, hogy takarítással húde jól lehet élni, nyilván te nem tudod kint mennyibe kerül a szállás, az étkezés, fogalmad sincs, hogy mennyi a villany vagy gázszámla, és akkor még nincs telefon és internet sem..

A kérdés az, hogy tanuljon vagy menjen minden szakmai tudás nélkül külföldre. Ha van esze a kérdezőnek akkor tanul. Amint van szakmája, mehet külföldre, és sokkal jobban fog járni. Nem fog nélkülözni, és ebben az esetben tud spórolni.

2015. febr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ja, és egy takarító soha a büdös életbe nem fog többet keresni mint egy informatikus.
2015. febr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Te valami álomvilágban élsz?SOKAN csinálják azt hogy kimennek külföldre,ott felszedik magukat és utána jönnek vissza az országba.Nem tudom hogy te hol voltál,lehet nem Bulgáriában kellett volna dolgoznod hanem mondjuk Ausztriában vagy Németországban és nem 5 csillagos szállodában lakni...


Az meg TÉNY hogy egy ausztriai mosogatónő TÖBBET keres mint egy magyar informatikus.Te nagyon nem vagy tisztában néhány dologgal.De nem is értem ha ennyire borzalmas kint élni és majdnem éhen lehet dögleni (a te állításod alapján nekem ez jön le) akkor mi a fészkes fenének mennének ki a magyarok külföldre dolgozni?

2015. febr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Kedves 46%, te mennyit éltél "odakint"?


Szerintem semennyit.


Szerintem csak ismersz valakit, aki ismer valakit, aki azt mondta, hogy ismedr valakit, aki kuvvajól él "odakint".


El kell keserítselek: külföldön nincs ám kolbászból a kerítés. De mivel úgy tűnik, neked rögeszméd, hogy az ember meg tud gazdagodni takarításból, inkább nem is akarlak meggyőzni.


Ellenben a kérdezőnek jobb, ha nem hallgat rád. Szakma és nyelvtudás nélkül itt csak egy utolsó senki lesz, aki ugyan megél, de nem túl jól. De nem ám!


Mert hiába keres takarítással 1000-1200 eurót, ha ennek a nagyja el is megy megélhetésre. Hogy te elhiszed-e, az engem nem érdekel.

2015. febr. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!