Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angol tanulás kicsit másképp?

Angol tanulás kicsit másképp?

Figyelt kérdés

sziasztok, légyszi írnátok pár tippet, hogy sikerüljön az angol jobban megtanulnom? biztos, hogy van pár trükk, amivel könnyebben rá lehet venni az agyat, hogy álljon rá kicsit jobban az angolra...

15 éves vagyok... válaszokat előre is köszi



2015. febr. 13. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézzél angol nyelvű filmeket angol felirattal. Szerintem ez a leggyorsabb módszer, mert ha könyvből olvasod a mondatokat vagy még rosszabb esetben csak a szavakat tanulod meg, akkor nem fog rögzülni a tudás, hanem csak szavak vagy mondatok lesznek a fejedben, de nem lesz közöttük kapcsolat, pedig a megjegyzésben az nagyon sokat segít, ha van értelme annak, amit nézel vagy olvasol.


Pl. ha így teszel, és jön a szövegben (feliratban) egy új szó, akkor előfordulhat, hogy anélkül tudod mit jelent, hogy valaha megnézted volna szótárban, mert mondjuk kikövetkeztetted a film történetéből, hogy mit kell jelentsen az az új szó.


Egy könyv is hasonlóan jó, mint egy film, csak ott több van a fantáziádra bízva, ami talán a nyelv tanulásához nem olyan jó, mintha lenne egy képi megjelenítés hozzá.

2015. febr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nos én magyar felirattal szoktam filmeket nézni.. de majd angol felirattal is kipróbálom... én egyébként azt tartanám a legjobbnak, ha lenne egy ember aki angol és tudnák vele beszélgetni, de ez azért nem olyan egyszerű, mint ahogyan kimondom...
2015. febr. 14. 08:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Angol nyelvű fórumokat viszont kereshetsz. Vannak nagyon izgalmas oldalak, ahol egy csomóféle témában irkálnak angolul.
2015. febr. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!