Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vannak itt slam poetry-sek?...

Vannak itt slam poetry-sek? Valaki el tudná magyarázni nekem, hogy mi a különbség egy slam és egy vers között?

Figyelt kérdés

Mostanában gyakran hallok embereket külön slamekről és külön versekeről beszélni. Engem igazából mindkettő nagyon érdekel, de nem egészen értem a különbséget. Mi a lényege a slam poetrynek, miért nem "csak" versfelolvasás?

Köszönöm a válaszokat! (És kérem a lenéző kommentelőket, hogy kíméljenek, nem vagyok friss hús... :) )



2015. febr. 13. 20:44
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia! Én már pár éve foglalkozom vele, és szerintem megfogalmazott eltérés, mint szabály, nincs köztük. Bár szerintem a slam szabadabb és teljesen eltérhet a verstől, sőt néha már inkább prózai is. Persze tudom, ma már a versekben is vannak szokatlan dolgok, és teljesen hanyagolható a rím, vagy a formája is teljesen íróra van bízva. Én mind a kettővel *ismerkedem* és valahogy ahogy érzéskelem a slam nagyrészében a közönség szórakoztatására /is/ íródik. Míg verset szerintem nem azért írunk, hogy az olvasói egy jót nevessenek közben. Ez már persze csak magánvélemény.

Összességében véve minden vers lehet slam, de szerintem nem minden slam állná meg egy versben, papíron, olvasó által olvasva a helyét.

2015. febr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ! :) Igen, nekem is az tűnik a legnagyobb különbségnek, hogy a slammer talán sokkal inkább a közönségnek ír, míg a költő pedig sokkal inkább önmagának. Mindenesetre érdekes összevetni a kettőt. Megkérdezhetem, kedves válaszoló, hogy te mindkét műfajban működsz, ha lehet egyáltalán így fogalmazni? Ezt jelenti az a bizonyos "ismerkedés", amit írtál? :) Ha igen, megosztanád velem a tapasztalataidat e téren? (akár privátban)

2015. márc. 2. 01:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon vicces, hogy csak szövegben keresitek a különbséget, de a slamnek például szóban kell működnie, és közvetlenül kell hatnia. Az, amit az irodalmárok hatásvadászatnak hívnak, szintén egy különbség, mert a jelenében kell hatnia, és nincs időd nézőként elemezni. :) Ezek a legfontosabbak.
2016. júl. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Pedig a költő is nagyon gyakran az emberekhez szól(Petőfi), és szerintem aki verset olvass (esetleg hall egy szavalóversenyen) az szintén a közönséget szórakoztatja.

Trágár beszéd lenne a különbség? Negatív. Petőfi is káromkodott egyszer egy versben (Mit nem beszél az a német)

Akkor a különbség az, hogy tilos régies kifejezéseket használni, legalábbis ritkábban? Van egyáltalán különbség?

Slam poetry = elmegyek egy versenyre a saját versemet mondani + gesztikulálok?

Slam poetryben lehet kötött formájú verseket vinni? Ütemhangsúlyosakat, időmértékeseket?


Én még nem teljesen értem.

2017. jan. 4. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!