Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki győzne egy párbajban? Ben...

Ki győzne egy párbajban? Ben Kenobi= (Öreg Obivan) vagy Dooku gróf. Szerintem Obi-wan győzne ugyan is még Darth Vaderrel szemben is helyt állt. Érdekes volna látni Egy öreg Obi-wan vs Dooku gróf harcot. Szerintetek jagy zajlana?

Figyelt kérdés

2015. febr. 13. 23:22
 1/10 anonim válasza:
100%
Ben győzne, egyértelműen. Sokat tanult a korábbi fiaskói után. Anakin legyőzte Dookut, de az öreg Kenobi felvette a kesztyűt vele szemben...
2015. febr. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom.Kár,hogy semmi ilyet nem láthatunk.De elég hyomorforgató is volna egy időutazós star Wars film.Mondjuk a Rebelsben még felbukkanhat a még nem oly öreg Kenobi mester :).Várom a további elképzeléseket.
2015. febr. 14. 09:13
 3/10 A kérdező kommentje:
A kérdésben.A jagy=hogy.Csek elírtam telón.
2015. febr. 14. 09:14
 4/10 anonim ***** válasza:

Kenobi mester sokat tanult a bujkálásai alatt,de szerintem inkább csak az Erővel való kapcsolata lett szorosabb. Azt nem tudni,hogy a kardvívásban mennyire lehetett topon öreg korában,de elég jól helytállt Vader ellen(azt is vegyük figyelembe,hogy Vader sem volt már olyan mozgékony mint fiatal korában). Nem tudjuk,hogy ott a maximumot hozta-e ki magából,vagy csak abból a célból áldozta be magát,hogy Luke-ék el tudjanak menekülni és amúgy le is győzhette volna Vader-t.

Szerintem a Dooku-Ben Kenobi viadal Dooku fizikai,de Kenobi erkölcsi győzelmével érne véget.

2015. febr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez aztán szép válasz volt!Köszön szépen.Valahogy én is így gondolom.Igaz Vader nem volt olyan mozgékony de Ő végzett az életben maradt Jedi mesterekkel,lovagokkal de Kenobival nem bánt egy könnyen.És kitudja milett volna ha 1vs1 ben küzdöttek volna.Semmi rohamosztagos semmi Luke Skywalker.Szerintem ismét döntetlennel zárult volna.Tehát valamennyit biztos fejlőtt kardforgatás terén.Igaz Dooku a 2.forma mestere lett miután Sith-é vált de úgy vélem Kenobi nyerne Dooku vs Obi-Wanba!
2015. febr. 14. 12:55
 6/10 A kérdező kommentje:
Kezd zavarni az írásban ez a telefonos "szó ajánlat".Nem segít csak hátráltat.
2015. febr. 14. 12:58
 7/10 anonim válasza:
100%

Dooku olyan szinten volt mestere a fénykardnak, hogy még öreg korában is csak Mace Windu és Yoda volt vele egy szinten. A II. forma mestere volt, amit külön azért fejlesztettek ki, hogy fénykardot használó ellenfeleket tudjanak a leghatékonyabban elintézni, leginkább a mai párbajtőrözéshez lehetne hasonlítani, egyedül a nagyon agresszív csapások ellen volt kissé védtelen, de a védelme szinte áthatolhatatlan volt, a támadásai pedig orvosi precizitásúak. Annyira tehetséges volt, hogy a mozdulatait rögzítették a Nagy Holocron-ba, egy olyan archívumba, ahová csakis a rend legtehetségesebb tagjainak a technikái kerültek. Erő használóként is roppant tehetséges volt, olyan szintű telekinetikus képességei voltak, amivel már Erő használókat is képes volt lefegyverezni, illetve hatalmas tárgyakat mozgatni minden nemű probléma nélkül. Telepatikus képességei is voltak, használni és kivédeni is képes volt az elmetrükköt és hatalmas távolságból érzékelni tudta más lények jelenlétét. Közel a 70-hez is úgy mozgott, mint egy nála fél évszázaddal fiatalabb ember, a reflexei pedig épphogy csak elmaradtak a fiatalkori énjétől. Ezek azonban csak a Jediként szerzett képességei. Miután átállt megtanult egy különleges meditációt, amivel képes volt elrejteni a jelenlétét még a legerősebb telepaták elől is, a mestere által pedig passzívan is képes volt használni. Képes volt áttörni más Erő használok védelmén és rongybabaként dobálni őket, vagy egész egyszerűen eltörni a nyakukat egyetlen kézmozdulattal. Sith villámokat is képes volt használni, melyeknek az intenzitását is tudta szabályozni, ha akarta csak megkínzott vele valakit, de akár pillanatok alatt hamuvá is tudott égetni vele bárkit, aki nem tudott védekezni ellene, ő maga viszont tudott védekezni hasonló támadások ellen. Mindezt egyedül tanulta meg, a mestere nem nagyon tanította, mert félt, hogy erősebb lesz nála és ha úgy érzi nincs már rá szüksége, akkor nemes egyszerűséggel megöli, éppen ezért csak korlátozottan látta el Sith tanításokkal, de még így is Sidious riválisa volt szinte minden téren. A Sith nagyurakra jellemzően ő is eléggé arrogáns és lenéző volt, hajlamos volt legyőzhetetlennek hinni magát és komolytalanul harcolni, pechére Anakint is alábecsülte, aki mellesleg egy V. formát használó, tehát meglehetősen vad és agresszív harcos volt, akinek a csapásai képesek voltak szétzúzni a védelmét. Ha nem becsülte volna alá Anakint, akkor helyben végzett volna vele, de a mesterének a jelenléte hamis biztonságérzetet keltett benne és azt hitte, hogy ha esetlen veszítene, akkor Sidious majd megmenti, de tudjuk mi lett vele...

Az öreg Ben Kenobi az önkéntes száműzetése alatt nem nagyon gyakorolta a fegyverforgatást, mindössze 1 alkalommal került azalatt a 20 év alatt komolyabb konfliktusba. A technikája a III. forma, egy pacifista technika, mely szinte kizárólag a védelemre koncentrál és kvázi egy bástyaként funkciónál a használója harc közben. Mivel szinte alig igényel fizikai erőt, így nagyon sokáig képes harcolni egy képzett III. formát használó harcos, viszont nem túl mobilis és hiányoznak belőle a Jedikre jellemző gyors és akrobatikus mozdulatok. A telekinetikus képességei átlagosak voltak, inkább csak a felhasználásának a módja volt egyedi, szerette a környezetének az apró részleteit is a javára fordítani. Telepataként is megállta a helyét, viszont Erő használók ellen nem igazán tudott mit kezdeni. Mivel kb. 25 évvel fiatalabb Dookunál, így tovább képes harcolni, viszont az állóképessége eléggé fapados. Ben nem volt harcos, inkább egy szerzetesre hasonlított, csakis a legvégső esetben rántott kardot, ez voltaképp a legnagyobb hibája, ugyanis sokszor azt gondolta, hogy nem szükséges erőszakot alkalmaznia és a passzív természete miatt sokszor majdnem el is patkolt.

Mind Ben, mind Dooku öregemberek, akik már megették a kenyerük nagyját, de még ennek dacára is csak kevéssé koptak el. Mivel Dooku tanítványa volt Ben mestere, ezért Dooku képben volt, hogy Obi-Wan mire is képes nagyjából és tekintve, hogy a renden belül csak kevesen voltak a II. forma mesterei, ezért Dooku sok olyan mozdulatot ismer, amit Ben jó eséllyel még életében nem is láthatott, ellenben, mivel a III. forma volt akkoriban a legelterjedtebb a Jedik között Dooku nagyon is jól tudta, hogy mivel állhat szemben. Ben egyetlen esélye az lenne, ha kellő ideig képes lenne fenntartani a védelmét, míg az ellenfele el nem kezd fáradni és hibákat elkövetni, viszont Dooku nagyon jól tudja, hogy ő maga nem tud sokáig küzdeni, így az Erőt vetné be valószínűleg, azon a téren pedig ő az erősebb. Ben valószínűleg végig csak védekezne, ám az Erő ellen nem volt olyan hatékony védelme, mint a fénykard ellen, így Dooku elsöprő telekinetikus támadásai kombinálva a villámaival előbb-utóbb megtörné Ben védelmét és harcképtelenné tenné. Mivel Dooku a tisztességesen küzdő ellenfeleket tiszteli, ezért valószínűleg nem kínozná meg az öreg Bent, hanem megadná neki a gyors halált.


Olvasgasd a Wookieepedia-t és meglátod, hogy miért az én verzióm a hiteles.

2015. febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Barátom amit leírtál mind tudtam már régóta.Talán Dooku képességeiről való alapos és érdekes mondandóddat tanultam újat.Láthatóan Tyrannus fan vagy,meg is értem :)Köszönöm ezt a választ.Habár már mindezt tudtam mégis öröm volt olvasni,hogy van aki eléggé ismeri e dolgokat úgy mint én.Egy kicsit elragadtattam magam Obi-Wannal szemben mert mostanában jártam utánna mit tudott és elemeztem az öreg énjét.Habár védekezése igen hatékony volt.Dooku védelme nem volt olyan jó mint Kenobié.A 2.forma inkább támadó jellegű mint sem védekező.Várom a hasonló válaszokat.Élvezem az eszmecserét! :)
2015. febr. 14. 16:26
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem Darth Bane a kedvencem.Az ő jelleme a legszimpatikusabb számomra.Ő könnyedén végzett volna Dooku val.Darth Bane türelmes volt és nem volt olyan értelmetlenül kegyetlen mint Sidious.Nem volt célja bántalmazni tanítványát holott Sidous Darth Mault kegyetlenül képezte és nevelte.Mostantól nyugodtan lehet témát változtatni nem csak a kérdésre válaszolni.Persze az ésszerűség és kultúráltság határain belül!
2015. febr. 14. 16:32
 10/10 A kérdező kommentje:
Senki nem akar írni?Pedig pont kezdtem élvezni a beszélgetést! :(
2015. febr. 16. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!