Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megtudtam mi az élet értelme,...

Megtudtam mi az élet értelme, te is tudtad?

Figyelt kérdés

Mindenki az élet értelmét keresi, de én idővel rájöttem. Igazából az életnek nincs semmi értelme. Csak úgy van az élet, létrejött a bolygónk, létrejöttünk mi, de maga az élet az maga a pokol, a halál. Amint megszülettél végig kell szenvedned. Megtanulsz járni, stb. Iskolába jársz, parázol a jegyektől. Aztán jönnek a szerelmek, melyek szintén kínszenvedés. Utána attól szenvedsz, ha egy szeretted elhuny, ha egy szeretted egészségéért aggódsz, hogy anyagilag rendben legyél. Aztán a lakosság 90%-a gazemberekből áll, akik elsöpörnek, beléd rúgnak. A növényevők megeszik a növényeket, a húsevők a húst, mi meg egymást kínozzuk. Összegezve az életnek semmi értelme, mindenki kritizálja a másikat, elnyomja.

A lényeg, hogy minek keresitek a választ, amikor egyértelmű, hogy nem kell keresni az élet értelmét? Mindenki és minden hatalmaskodni akar a másik fölött, ez a szörnyű helyzet, a valóság.



2015. febr. 15. 18:30
 1/6 anonim válasza:
Én is gondolkodtam ezen, és én kb. erre jutottam.
2015. febr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem az az élet értelme, hogy keresd, és találd meg az életed értelmét.

Én a gyerekekben találtam meg.


„Mondottam ember: Küzdj, és bízva bízzál!”

2015. febr. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Csenderkolczy péter válasza:
Hol van egyáltalán megírva bárhol is ,hogy keresni kell az élet értelmét vagy,ha élsz akkor azt boldogan kell tenned?
2015. febr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Megtudtam,mi az élet értelme,te is tudtad?"

Mit tudtam? azt,hogy mi az élet értelme vagy azt,hogy te megtudtad,mi az élet értelme?...


Hát igen ,van egy olyan lehetőség,hogy nincs semmi értelme,csak úgy van.Az ember feltételezi és keresi az értelmet.De ez csak lehet.

Azt nem hiszem,hogy az élet csak szenvedés,de ha az lenne ,szenvedve is csinálhatjuk az élet értelmét.

2017. okt. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 nylonx válasza:
Nem tudod mi az élet, de már az értelmén töprengsz!
2017. okt. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 nylonx válasza:
mert például a materialistának ez az élet, mások más szemszögből tekintenek a földi lét értelmére.Akár azt is feltételezhetik hogy a halállal születünk meg majd ebből az átmenetből. Az ilyen beállítottságú ember szerint a földi pályának más célja van mint önzéssel taposni az anyagiak után. hanem alkalmassá kell formálódni a halál utáni valódi élet feltételeihez.
2017. okt. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!