Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik éri meg jobban? A...

Melyik éri meg jobban? A pszichológus vagy a szociológus?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni hogy mi legyek... Elsőnek a pszichológusra gondoltam, de ha megcsinálom az alapképzést akkor nem tudom hogy mire szakosodjak? Gyermekpszichológus, kriminálpszichológus vagy tanácsadói/ krízispszichológus legyek ezek közül. Ha meg a pszichológia nem jönne össze akkor még mindig ott van a szociológia. Nem sokat olvastam róla így nem tudom pontosan mivel foglalkozik, de amit eddig olvastam róla, az alapján tetszik:) Melyiknek érdemes menni? Tényleg túljelentkezés van az egyetemeken?

2015. febr. 16. 21:08
 1/4 Szilárd47 ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz róla semmit, akkor Isten ments, hogy jelentkezzél. A szociológia nem egyszerűen pénkeresés, hanem egy mérhetetlen vágyódás arra, hogy megismerjük a társadalmi folyamtokat. Az ez irányú érdeklődés hamar megnyilvánul. Ha ez eddig még nem történt meg, keress magadnak valami mást. Egyébként tényelg hatalmas a túljelentkezés, többek között azért is, mert nagyon kevés szociológusra van szükség. A szociológia konkrét haszna ugyanis nehezen számszerűsíthető, ugyanakkor egy alapos szociológia vizsgáélat meglehetősen drága.
2015. febr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)
2015. febr. 16. 21:40
 3/4 anonim válasza:

Talán azt kellene eldönteni, mi érdekel a leginkább, milyen munkát szeretnél végezni.

A mesterképzés még odébb van, addig bepillantást nyersz az egészbe, és talán könnyebben el tudod dönteni, merre szakosodj. Amúgy én nem hallottam olyan mesterképzésekről, miket írtál. Gyermekpszichológus és kriminálpszichológushoz a diploma megszerzése után klinikai szakpszichológus, míg a tanácsadóihoz pedig tanácsadó szakpszichológus szakvizsga kell. Ez egyetem után még plusz 3-4 év tanulás.

2015. febr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem pszichológusra jobban szükség van, mint szociológusra. Bár állítólag már ők is túl sokan vannak. Viszont a jövőben valószínűbb, hogy rájuk egyre nagyobb szükség lesz, iskolákban, munkahelyeken, stb.

Egyébként tényleg az legyen az első, hogy eldöntsd melyik érdekel jobban, olvass utána, hogy konkrétan mi a feladatuk, keress mintatanterveket, vagy nézz egyetemek honlapján órarendeket,hogy miket tanulnak.

2015. febr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!