Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kollégiumból ki akarják...

Kollégiumból ki akarják csapni a barátnőmet egy félresikerült este miatt. Mit tehetnénk? Fel lehet jelenteni a kollégiumot? (lent tovább)

Figyelt kérdés

Az történt, hogy egy buli után felvitt a kollégiumba magához egy srácot, és hogy ne kelljen (a srácnak mint külsősnek) fizetnie az ottartózkodásért (hajnal 4kor) azt hazudta a lány a portásnak, hogy ez egy itt lakó srác. A portás elhitte, nem kért tőle személyes igazolványt. Felmentek, nem volt senki a szobában, majd amikor hazaértek a szobatársak , üvölteni kezdtek hogy hogy mer ide srácot felhozni stb.. az egyik szobatárs riasztotta a portást (aki rádásul az egyik legszemetebb az összes portás között), az feljött, és ugye kiderült a hazugság.

Most emiatt a füllentés miatt akarják kitenni a szűrét. A portás is elmulasztotta a kötelességét, ők mégsem büntetik meg. Tudomásunk van illegális tudatmódosító szereket árusító és használó kollégiumlakókról, ezt hoztuk fel védelemként, hisz ha valakit ki akarnak csapni egy füllentés miatt, akkor menjenek vele a drogosok is. Azt mondta erről az igazgatónő, hogy erről tud, és meg is kapják a büntetésüket (amiből nem lett/lesz semmi, ugyanis az illetők némelyike kollégiumi bizottsági tag.)Mit lehet tenni ilyen esetben?


2010. febr. 12. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az egy dolog, hogy nem történt semmi extra, de a kollégiumoknak meg vannak a szabályai! Ők nem tudhatják, hogy kit vitt be,m bevihetett volna egy drogost is, meg a kollégiumokban a szex is tilos... ismerősöm haverját így dobták ki.. hogy rajtakapták egy csajjal... nem akarok undok lenni, de szerintem kezdhet pakolni :/
2010. febr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A batárnőd megsértette a kollégiumi szabályzatot, úgyhogy jogos, hogy eljárást indítanak ellene. A drogsokkal pedig csak akkor tudnak valamit kezdeni, ha rajtakapják őket vagy felkutatják a szobájukat (amit elvileg nem tehetnek meg).
2010. febr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
tipikus magyar mentalitás: ha őt kidobják menjen a többi is, áruljuk be őket is. megszegte a szabályzatot, viselje a következményeket.
2010. febr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Megsértette aszabályoakt, aztán meg mutaogat a másikra, mint egy óvodás. Nincs mit tenni, főleg nem feljelenteni bárkit is.
2010. febr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Anno engem azert dobtak ki a kolibol,mert az ablakon ejszaka kiugrottam,elmentem a baratnömmel a benzinkutra ennivalot venni,mert ehesek voltunk.

Tenyleg csak a benzinkutra mentünk,gyalog,fiuk nelkül,mire visszatertünk a szoba ablak zarva volt...Az ejszakat kinnt kellett töltenünk az utcan(holott nem töltöttük be a 18.-at...szoval aki kizart pontosabban az igazgato azt is felelössegre kellett volna vonni.Na mindegy .a lenyeg kirugtak,masnap mar mennem kellett,arrol nem beszelve hogy nehany mellettem levö szobatars kihasznalva a nehany orara nyitva hagyott ablakot szinten kimaszott,cigizni,hangoskodni stb...Ök maradhattak...

2010. febr. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Vállalni kell a következményeket. Csalt, hazudott, tehát menni kell! És milyen dolog az, hogy ha én lebukok buktatom a másikat is? Ha olyan nagy az igazságérzete, akkor hamarabb kellett volna szóljon a drogosról, nem csak akkor, amikor ő pácban van... De ez csak egy személyes vélemény...
2010. febr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát mit mondjak, szerethetik a lányt a szobatársai, hogy azonnal "felnyomták". Nem hallgatsz el valami más infót is? Kizárt, hogy egy ott alvó srác miatt ekkora patáliát csaptak volna...


Amúgy ha a bent töltendő idő alatt valamelyik kollégistának baja történik (mint pld. aki ellógott a benzinkútra kaját venni), szerintetek kit fognak elővenni nagyon keményen? Naná, hogy az igazgatót. Úgyhogy tessék már felnőtt módjára viselkedni!

2010. febr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igazgatónak csak ki van nevezve, valójában semmit nem csinál, hetente egyszer ha látjuk. főiskolai kollégium, tehát iss szex is van meg ablakonkimászás is. más nem történt, nem hallgatok el semmit. fent volt a srác, a hajnalban hazaérkező szobatárs üvölteni kezdett, erre a másik felhívta a portást... valóban nem szeretik, de mivel hagyott nekik üzenetet hogy nincs egyedül, nemtom miért kellett ekkora patáriát csapni.

Másnak lehet? Mert nem egy olyanról tudunk aki ugyanezt megcsinálja, tőlem loptak is annak idején míg ott laktam, ugyanis nem tudtam bejutni a szobámba mert kizártak, elmentem máshova aludni, másnap a telefonom,a pénzem és a konzolom eltűnt. Senki nem tett semmit.

2010. febr. 12. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!