Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy zenét valahogyan át lehet...

Geno Killer kérdése:

Egy zenét valahogyan át lehet formálni karaoke verzióra?

Figyelt kérdés
Az interneten keresgéltem volna linkeket, videókat, tutorialokat, de nem találtam.Ez akkor azt jelenti, hogy nem lehetséges?

2015. febr. 19. 22:55
 1/3 RainbowDash77 válasza:
Nem vagyok ebben jártas, de szerintem igen, ha beteszed egy zene átalakító programba, amit korábban letöltöttél, és csak simán kiveszed az éneklés hangot... De ha nem tudsz, akkor keresgélj tovább, a zenéért amit meg akartál karaokiztatni. :D
2015. febr. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első hülyeséget ír. Semmit nem lehet kivenni hangfelvételből.

Zenei alapot keress, amely nem tartalmazza az énekhangot. Utána már csak egy megfelelő vágóprogram kell (kismillió van belőle (Adobe Premier, Sony Vegas stb.), amelyben ráülteted a feliratot.

Azt nem tudom, a karaoke lejátszóknak van-e saját formátuma.

2015. febr. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 2xSü ***** válasza:

Nem, ez jelenleg nem lehetséges. Minden hangszernek, az éneknek is van egy alap frekvenciája, meg rengeteg felharmonikusa, ezeknek a felharmonikusoknak a hangereje határozza meg a hangszínt. Az kész csoda, hogy az emberi agy képes szétválasztani ezeket, elkülöníteni a különböző hangokat, és azok felharmonikusait Ez amúgy óriási agyi kapacitást emészt fel, és azért lehetséges, mert az agy rengeteg mintát tárol különböző hangokról, mondjuk a gitár hangjáról, a dob hangjáról.


Ezt leprogramozni nem lehet, ha igen, akkor egy élet munkája, rengeteg kreatív megoldás, rengeteg hangminta kellene hozzá, és akkor sem 2 perc alatt futna le egy ilyen algoritmus.


Azért persze ez így nem teljesen igaz. Azért az emberi hangnak vannak jellegzetes karakterisztikái, pl. egy adott frekvenciatartományban szoktunk énekelni. Vannak algoritmusok, amelyek valamennyire le tudják csökkenteni, mondjuk a felére, negyedére az énekhangot, de cserébe jelentősen torzítják a többi hangot is. Pl. az Audacity nevű hangszerkesztőben van ilyen funkció. Viszont ez minden lesz, csak nem elfogadható eredmény.


Karaoke verzió ezért úgy készül, hogy valaki leül, lekottázza szépen a zenét, külön-külön minden hangszert végighallgatva, és vagy lejátszatja számítógéppel – sokszor azért annyira gagyik a karaoke verziók hangzásvilága, mert egy nem túl jó hangkártyával MIDI-ben vannak elkészítve –, vagy vannak zenészek, akik újra lejátsszák a zenét, énekhang nélkül. Nagyon ritkán az eredeti előadótól is jöhet karaoke változat, hiszen a stúdióban külön-külön sávonként vesznek fel minden hangszert, az énekhangot is. De általában ami a közönség elé kerül – CD, MP3, akármi –, az már egyetlen összefűzött sávban tartalmazza a zenét, amiből már nem lehet kiszedni lazán az énekes sávját.

2015. febr. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!