Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egyes magyar nagyvárosokba...

Egyes magyar nagyvárosokba miért nem esik a hó?

Figyelt kérdés

Én Székesfehérváron lakom de eddig a legtöbb ésbe télen 2X esett hó de akkor is csak annyi hogy 2 óra múlva már csak sár volt.

Miért van ez?

Apukám Zala megyébe lakik és amikor megyek hozzájuk mindig rengeteg hó van.

Én elméletem:Azért mert Székesfehérvár nagyváros és ugyebár minden 10-120 emeletes házba fűtenek és így 0C foknál magasabb a hőmérséklet.Ezért vagy van rá más ok?

A válaszokat köszönöm!



#Székesfehérvár #hó #hóesés #feketes karácsony
2015. febr. 21. 11:39
 1/2 A kérdező kommentje:

Elnézést a rossz helyesírásért telefonról vagyok

Javítások:

*Hóesést

*10-20

2015. febr. 21. 11:40
 2/2 anonim válasza:

Fvár mellett lakok egy faluban. Megnyugtatlak, hogy itt se esik a hó többet. Szerintem rossz helyen vagyunk. A csapadékos mediterrán ciklonok általában délről támadnak. Ezért Baranya és Zala jó helyzetben van. A hegységek is gondolom bezavarnak a képbe (Bakony,vértes) de csak találgatok.

Ja és nincs már igazi tél Magyarországon, változik a klímánk, de ez már más kérdés.

2015. márc. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!