Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik olyan...

Szerintetek létezik olyan hogy féltékenység egy egyszerű barátságra? Normális válaszokat kérek!

Figyelt kérdés
Szval nekem a legjobb barátom, bátyámként tekintek rá.. Vannak más lány barátjai is rajtam kívűl, de még is elővesz a féltékenység, hogy más barátokkal jobban elvan. A barátságnál több az ki van zárva!!

2015. febr. 24. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Persze. Nem folyik bele feltétlenül mindenhova a testnedv. Sok olyat láttam már, hogy azonos nemű (és hetero) barátok között is kialakult féltékenység. Talán az lehet megtévesztő, hogy a "féltékenység" szót, olyan szituációkban használják gyakrabban, amikor a történetben fontos szerepet kapnak a testnedvek. Ha más szavakkal kellene leírni a féltékenységet, akkor pl. lehetne úgy, hogy az irigységet/önzést jelent, hogy valaki nem velem van és velem beszélget, hanem mással. És így már könnyebb elképzelni testnedvek nélkül egy szituációt.


A féltékenység szót testnedvekkel együtt gyakrabban használják és a testnedvekhez meg rejtett vagy legalábbis kevésbé kimondott társadalmi normák is tartoznak, mint pl. hogy nem szép dolog megcsalni egy testnedv kapcsolatban velem lévő embert.

2015. febr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezzel a második blokkal csak annyit akartam mondani, hogy hogyan lehet az, hogy a testnedves féltékenység ennyire kisajátította magának ezt a szót és a mögöttes érzést. Azért mert az egy nagyon alacsony szinten lévő ösztönt hoz működésbe, és minél alacsonyabb szinten van egy ösztön, annál igazabbnak és valósabbnak érzi az ember.
2015. febr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy sima barátság a testnedvek szintjétől magasabb szinten található, és emiatt szorulhat háttérbe ebben és sok más esetben is az alacsonyabb szinten lévő ösztönökkel szemben.
2015. febr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szántóvető ***** válasza:
ez az érzelmi féltékenység egy fajtája vagy valami ilyesmi.lehet hogy kevés ellentétes nemű barid van és félsz hogy eltávolodik tőled.
2015. febr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem amúgy is kevés barátom van..a legjobb barátom fiú és ő az akit tényleg barátnak mondhatok, testvérként tekintek rá. Vannak neki több lánybarátai is, vansk köztük olyanok is akikkel szinte puszta tekintettel ölni tudnánk egymást. Félek hogy ők fontosabbak neki. Tényleg ő az egyetlen akit barátnak mondhatok.
2015. febr. 24. 18:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Korod?
2015. febr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
17 mert?
2015. márc. 4. 20:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Mert? Mert abszolút nem mindegy, hogy egy csitri, egy kamaszlány, vagy egy fiatal nő viselkedését, érzéseit kell elemezni.

Hogy korod tükrében a kérdésre válaszoljak: noha gyönyörű nyelvünk van, azt hiszem, ebben az esetben egy hiányossággal állunk szemben. A te érzésedre ugyanis nincs megfelelő szó. Talán a féltés áll hozzá legközelebb. Félted saját, a barátodhoz fűződő érdekeidet másoktól. Ellentmondásos érzelem ez, mint a lányos apák "féltékenysége" a lányukat rohamozó fiatal fiúk iránt.

2015. márc. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hidd el...legbelül nem csak barátként szereted, különben nem lennél féltékeny! Tapasztalatból mondom!!! Nekem is volt ilyen..évek óta barátok voltunk, és elkezdtem féltékeny lenni, majd vonzódni hozzá stb..amit nem mondtam el neki..de idővel inkább hanyagoltam kicsit a társaságát, hogy le tudjam zárni..a mai napig ugyanolyan jó barátok vagyunk, később kiderült, neki sem voltam közönbös
2015. márc. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!