Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Állásinterjúra akkor is illik...

Állásinterjúra akkor is illik öltönyben menni, ha annál a cégnél szakmunkás leszek?

Figyelt kérdés

2015. febr. 25. 15:59
1 2
 11/11 Koaxk Ábel ***** válasza:
68%

Én voltam már mindkét oldalon, voltam munkáltató és alkalmazott is.


Az emberek olyan trehány és igénytelen önéletrajzokat adnak be sokszor, hogy hányinger még elolvasni is, tőlem lehet valakinek 8 diplomája is vagy marha jó szakember ha igénytelen. Aki igénytelen arra, hogy normálisan felöltözzön vagy megírjon egy max 2 oldalas önéletrajzot igényesen, annak valahogy a munkájára sem vagyok kíváncsi.


Az állásinterjú is olyan, hogy nem arról szól, hogy mit fogsz dolgozni, hanem arról, hogy igényes vagy, és megtiszteled a munkaadót is azzal, hogy értelmesen megjelensz.


Nyilván egy szakmunkás nem fog öltönyben dolgozni mint ahogy a munkahelyek elég jelentős részén nem követelmény az elegáns öltözködés.


Annyi viszont legyen már elvárható, hogy bizonyos helyzetekben az ember tudjon már megjelenni.


Ebben a tekintetben teljes mértékben a munkaadókat védem!

2015. febr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!