Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek ebből az ügyből...

Szerintetek ebből az ügyből lesz valami?

Figyelt kérdés

eladtam a fb-on egy kabátot.. minden jól ment a nő semmitse irt hogy átvette vagy valami nem is fogllakoztam vele.. rá egy hónapra kb 2 hete ki jöttek a rendörök hogy állitolag nem azt küldtem el amibe megegyeztünk vagyis feljelentett a nő tanuskodtam én is meg anyukám is hogy azt küldtem el ( mivel ott volt)

bírosság elé fogják vinni az ügyet ??.. 4000.- az érték és követeli vissza.. de én nem fogok vissza adni a pénzt.. mi lesz akkor a kabátommal?-. én így semmit nem adok vissza azt mondta ha vissza küldöm a pénzét akk vissza mondja a feljelentést.... azt is halottam hogy nem lehet vissza mondani a feljelentést..

szerintetek mit tegyek?


2015. márc. 6. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Kicsit részletesebben fejtsd ki: aki megvette, előre utalt és Te elküldted neki a kabátot? Ajánlottan? Mert ha igen, akkor be tudod bizonyítani, hogy feladtad, s tudod kerestetni a postával.
2015. márc. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
elöre utalt én fel adtam ajánlottan el küldtem neki üzenetben a felado szelvényt..és ennyi... utána meg feljelentet hogy nem azt küldtem amit ö megvett
2015. márc. 6. 10:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért nem jönnek ki a rendőrök, ha a vevő megkapta a kabátot, csak másmilyen: az a fogyasztóvédelemhez tartozik.
2015. márc. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen módon beszéltétek meg az eladást, volt-e róla fotó, a vevőnek van-e róla képe, hogy Ő más kabátot kapott, stb. Számtalan tisztázásra váró kérdés.
2015. márc. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
anyi volt bene a papirba hogy nem azt kapta amit kelet hogy egy felső volt bene.. a rendör elkérte tölem a felado szelvényt és megnézte hogy hány gramos volt a csomag... 700 grammos volt... azért jöttek ki mert egy ózdi csaj jelentet fel én meg pécsi vagyok... és erre nem szoktak behivni idézésre..
2015. márc. 6. 10:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja, hogy nem másmilyen kabátot kapott, hanem a vevő azt állítja, hogy egy felsőt?


Bocs, de nekem ez az ügy túl zavaros, így nem tudok segíteni: nem tudjuk, mit beszéltetek meg, nem tudjuk, volt-e fotó a facén, a vevő látta-e a kabátot, mielőtt megvette, nem tudjuk, hogy a vevő be tudja-e bizonyítani, hogy nem azt kapta, stb. így nem tudok semmit nyilatkoztni - majd kinyomozzák, kinek van igaza.


Még ennyi:


"78. § (1) A szabálysértési eljárás feljelentés... alapján indul meg.


(2) A feljelentést szóban vagy írásban bármely személy vagy szerv megteheti. A szóban tett feljelentést jegyzőkönyvbe kell foglalni, vagy arról feljegyzést kell készíteni.


(3) A feljelentésnek tartalmaznia kell a feljelentett cselekmény helyének és idejének, továbbá az elkövetés körülményeinek a leírását, a bizonyítási eszközök megjelölését, továbbá, ha az eljárás alá vont személy ismert, a személyi adatait. Ha lehetőség van rá, a bizonyítási eszközöket csatolni kell a feljelentéshez.


79. § (1) Magánindítványra üldözendő szabálysértés miatt csak a sértett kívánságára indítható meg a szabálysértési eljárás. A magánindítvány előterjesztőjének bármely olyan nyilatkozatát, amely szerint az eljárás alá vont személy szabálysértési felelősségre vonását kívánja, magánindítványnak kell tekinteni.

...

(6) A magánindítvány a szabálysértési hatóság, illetve a bíróság érdemi határozatának meghozataláig VISSZAVONHATÓ."

2015. márc. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
már ügy van belöle.. már ki is hallgatak.. nem hiszem h visza lehet mondani
2015. márc. 6. 11:20
 8/8 anonim ***** válasza:
mondjuk azt azért pl leírhatnád, hogy volt-e kép a kabátról, amit látott is a vevő...
2015. márc. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!