Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Matek azonosság beillesztése?

Matek azonosság beillesztése?

Figyelt kérdés

(-3y-4)^2=?


kérdésem az lenne h a 2ab nél miért nem (-2)ab val kell szorozni? Nyilván így rossz lesz az eredményem de kéne egy magyarázat ehhez nekem.


hogyan kéne itt gondolkodnom, hogy az azonosságba mikor beillesztem -3y vagy 3y illesztem be, mert ugye ha nem írjuk ki akkor + ként kell felfogni ami most egy kicsit ennél a példánál összezavart :)


ennek az azonossága gyakorlatilag jó legyen (a+b)^2.


Az okés h -*-=+ és mind2 tagot először négyzetre emelem de elvileg ezt a műveletet utoljára kéne elvégeznem mert előbb a zárójelben lévő műveletet kéne előbb megoldani.


Előre is köszönöm aki levezeti nekem ezt matematikailag úgy hogy ne legyen többet problémám más azonosság felírásánál vagy beillesztésénél :D mert 100% osan még mindig nem értem pedig nem egy bonyolult dologról van szó. Csak ezek szerint a behelyettesítés módszerét eddig rosszul értelmeztem.


2015. márc. 12. 10:18
 1/1 BefŐzike válasza:

(-a-b)^2=(a+b)^2

(-a-b)*(-a-b)=a^2+ab+ab+b^2


és tényleg.


nem teljesen értem, hogy mit nem értettél, de remélem ez segített.


a -2ab akkor lesz, ha (a-b)^2 (tehát az egyik tag - a másik +) ekkor =a^2-2ab+b^2

2015. márc. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!