Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Üdv! Regisztraltam a wellbid.c...

Üdv! Regisztraltam a wellbid.com oldalon. Ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Az ott licitalt termék, pl műszaki cikk ténylegeredeti és olyan olcsó? Esetleg valakinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés

2015. márc. 18. 16:33
 1/4 2xSü ***** válasza:

Hasonlóan működik, mint néhány másik oldal. Az egyikkel kapcsolatban már írtam ezt-azt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__23..


Vedd figyelembe, hogy mondjuk egy termék oké, hogy 10 000 Ft-ért kel el. De közben hányan licitálnak rá? Egy licit mennyibe kerül? A licitálok egészében jóval többet költenek a licitálási jogra (BID), mint a termékre magára. Hosszútávon csak veszíteni lehet rajta. Sokan egy nagyobb veszteség esetén legalább a pénzüket vissza akarják kapni, így olyan termékre licitálnak, ami árban ugyan behozza esetleg a veszteség egy részét, de ezzel olyan terméket vesznek meg, amit úgy a boltban nem vennének meg. Szóval ha rám hallgatsz, messziről elkerülöd az ehhez hasonló oldalakat.

2015. márc. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

igen és igen.

Viszont ha nem te nyersz, akkor bukod a rengeteg pénzt amit a licitálásra költesz.

Az oldalnak meg ez baromi jó, mert többszörös áron el tudja adni a cuccokat.

Ráadásul a robotok amik licitálnak azok éjjel-nappal mennek. Így baromi nagy mák kell hozzá, hogy te bármit is megnyerj.

Korábban már ki lett itt is tárgyalva.


OLvass:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=wellbid&sbmt..

2015. márc. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ráadásul ellenőrizhetetlen, hogy az oldalon ki licitál valójában. Simán lehet, hogy az oldal beépített robotja. Aminek végtelen mennyiségű BID-je van. Így téged simán túllicitál te meg bukod a pénzed.

Sajnos ellenőrizhetetlen az egész.

Nyilván néha hagyják, hogy valaki megnyerje a terméket. Mert ha már elérték, hogy a termék értéke befollyon a licitekből plusz szép kis haszon is van rajta, akkor már valaki nyilván megnyeri a terméket.

De maga az oldal működése nem lennék meglepve hogyha jogszabályba ütközne. Mert a licitálást magát a PTK szabályozza, de az nem ilyen formában történik, hanem a termék valós értékére lehet licitálni. Itt viszont nem.

2015. márc. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kamu. Meg regen volt egy olyan oldal hog licit.hu. En irtam a program egy reszet. Jol mondja az elottem szolo.
2015. márc. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!