Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amíg nőtt az üzemagyag ára,...

Mentos kérdése:

Amíg nőtt az üzemagyag ára, addig vele nőtt eléggé sok élelmiszer, műszaki cikk stb. ára is. Most, hogy 50-60 Ft-al csökkent az üzemanyag ára miért nem lettek olcsóbban a termékek?

Figyelt kérdés

2015. márc. 2. 15:23
 1/3 TamásTóth ***** válasza:

Itt 2 dolgoz említenék meg:


1, amikor nőtt az üzemanyag ára, akkor is csak hosszabb távon változtak az árak, rövid távon nem rugalmasak az árak, mivel gondolj bele, ha te vagy egy tesco vezetője, akkor leszerzödsz fél évre/1 évre egy beszállítóval, aki mondd neked egy árat (amiben nem szerepel az aktuális benzin ár) tehát kapsz egy fix árat, mondjuk minden szállítás 1000 forint (mondtam valamit) Na ameddig ez a szerzödés él addig mindegy mennyibe kerül a benzin, amikor a szerzödést őjratárgyalják, akkor változtathatnak az áron is.


2, Ha elkezdene jelentösen csökkeni az áruk ára, az nem lenne jó a gazdaságnak, mivel deflációs spriállal fenyegetne. (Csökken a bevétele a cégeknek, ezért csökkentik a költségeiket, így a béreket is, ezért kevesebb lesz a kereslet, ezért megint csökkennek az árak, ezért megitn csökkentik a költségeket, stb stb)


A tervezhetősg érdekében hosszabb távra szoktak szerzödéseket kötni beszállítókkal, ezért nem olyan egyszerű az árakat megváltoztatni.


Persze ez az érvelés csak a nagyobb cégekre igaz, a kisebb cégek, ahol csak Ad-hoc jelleggel szerzi be az árúkat ott, vagy a beszállító nem javít a saját árán, vagy a kis cég "leveszi" a csökkenést.

2015. márc. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elsőnél a pont.


Oké hogy olcsóbb az üzemanyag de ez nem jelenti azt hogy stabilan is marad. Mert bármikor újra növekedhet.


Persze vannak kétségeim ebben, mert neked kérdező igazad van ebbe hogy nem ártana csökkenteni az árakat ha más nem csak 20-30 ft-al de ugyanakkor ez már nem érné meg a beszállító cégeknek mert kevesebb lenne bevételük meg ahogyan az első hozzászóló is írta, a szerződéseket nem lehet csak úgy változtatni, plusz a gazdaságnak sem tenne jót. Persze ha 1 évig marad ez a helyzet és utána sem lesz drasztikus emelkedés mert tartaná magát az ár maximum 2-3 Ft növekedés vagy csökkenés lenne akkor már el lehetne gondolkozni az árak csökkentésével, de eddig sajnos nem érdemes.

Én magam is fuvarozó vagyok, és ha mi is az üzemanyag ár csökkenése miatt lejjebb vinné a cégünk az árait, de utána hirtelen megint drágulna az üzemanyag akkor már az én fizetésemmel is baj lenne mert nem lenne kellő bevétel, és engem meg a többi kollégámat sem tudnának megfizetni úgy mint eddig. Meg ugye így többet bír spórolni a cég a járműbeszerzésen, javításokon, és sok minden máson.

2015. márc. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szerintem meg csökkentek az árak, egy másik kérdésnél kifejtettem, kaptam is rá 0 %-ot a sok okostól, de attól még így van.

korábban megjósolták, és azt is elmondták, idő kell hozzá. több élelmiszerről volt szó, most a húsokat emelem ki. kb. 1 éve mér 1700 ft körül volt a csirkemell, nagyon durva. akcióban is 1400-1500 volt.múlt hét végi bevásárláskor 1049 ft volt. és akció nélkül is meg lehet már kapni 1100 körül.

ez változott a leggyorsabban, de a sertésen is megfigyelhető. 1-2 éve a karaj, lapocka 1300-1400 volt, én ezt a kettőt veszem. ma 950-1000 ft körül mozognak.

persze tutira van, ami drágult, én sok mindent évek óta ugyanannyiért veszek, csak szét kell nézni okosan kell bevásárolni. ha valamit drágállok, nem veszem meg csak azért, mert "ha már elmentem bevásárolni, akkor megveszek mindent".

a tesco elég drága lett az utóbbi években, újabban a reál prémium olcsóbb. de ha ott is épp drága valami, megnézem egy harmadik helyen. vagy veszek más márkát. a gagyit nem szeretem megvenni, az úgyis bosszúsággal jár. de szerintem odafigyelve, tudatos vásárlóként nem kell 2x annyit költenünk.

egyébként szerintem a műszaki cikkek sem lettek olyan látványosan drágábbak, csak több tízezres különbség van a boltok között. amikor bejöttek a plazma tv-k, nagyon sokalltam, de egy "olcsó" modellt 150 ezerért vettünk meg. ma már akkora választék van, és egy márkásat megkapok ugyanekkora méretben 100-ért vagy az alatt. Pedig eltelt már vagy 6-7 év. A tabletünk is 70-80 ezerről indult, aztán ma 30-40-ért nagyon jókat lehet kapni. És az új modelleket, nem a kifutókat!

A jelenlegi laptopom 95 ezer volt akciósan, 3-4 éve. A legegyszerűbb, de netezésre tökéletes. Ma bármelyik boltban 70-80 között van egy zsír új laptop, és mindent tud amit tudnia kell, aki netezni, e-mailezni, dolgozni akar rajta, annak tökéletes, mert ezek is márkásak, nem egy névtelen kis akármi. nem is tudom, mit hozzak mg fel. Okostelefonok: nagy dolog volt pár éve, ha valakinek volt, és egy kisebb vagyonért lehetett hozzájutni. ma meg a legújabb modelleket is utának hajítják fillérekért. ha akarnám, 3 havonta lehetne új mobilom, persze csak ha használnám valamire telefonáláson kívül. :)

2015. márc. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!