Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudom, hogyan folytassam...

Nem tudom, hogyan folytassam a könyvem?

Figyelt kérdés

Úgy ültem neki, hogy lépésről lépésre elterveztem mindent. Így is megakadtam párszor, de viszonylag lendületesen ment. Eddig a pontig. Most értem el oda, hogy elindítják a lavinát, de egyszerűen nem tudom folytatni. Órákig ülök felette és két sort írok; de nem azért, mert elfelejtettem, mit akarok.

A probléma amiatt kezdődött, mert részletesebben kidolgozták a végét magamban. A főhősnő meghal. Ha most folytatom ahogy tervben volt, ez a végkifejlet az egyetlen lehetőség, ugyanis (mivel itt csak ismeretlenek látják, leírhatom) csattanó, hogy tudathasadásban szenved. Mégis rosszul érzem magam ettől, mert megszerettem a karakterét, és nem akarom, hogy baja essen, ahogy a másik főhősnek sem szeretnék fájdalmat okozni, de már felépítettem egy folytatást a végkifejletre.

Elnézést ha valahol érthetetlenül fogalmazom, fáradt vagyok.

Tudnátok tanácsot adni?


2015. márc. 23. 02:05
 1/3 anonim ***** válasza:
"Egy könyvet befejezni olyan mint kivinni a gyereket az udvarra és lepuffantani" csak ennyit tudok mondani, de együtt érzek veled.
2015. márc. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én azt tudnám javasolni, hogyha semmiképp nem akarod hogy a karakter meghaljon, keress egy kiskaput, kibúvót. Tehát amikor megindul a lavina (remélem jól értettem :D) a kövek például betemethetik, de olyan viszonyokat képzeltél, ahol van bármilyen esély a segítség kérésre, esetleg építsd bele azt is. Csodák vannak, könyvekben meg pláne. De ha szeretnél valami "tragikusabb" véget, akkor mondjuk lesz valamiféle sérülése, károsodása, vagy lebénul... Nem tudom, ez a te könyved, itt te döntesz. :) Sok sikert, és remélem segítettem valamit! :D
2015. márc. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ez ismerős:( Amikor már fejben elterveztem, hogy ki fog meghalni, és rájöttem, hogy nem akarok a főhősnek fájdalmat okozni😭 Ilyenkor meg amikor nem jön az ihlet, először végiggondolom magamban, hogy mi lenne jó ahhoz a részhez, majd leírom... Így leírva egyszerűnek tűnik, de persze nem az. Sok sikert a könyvhöz:D
2017. dec. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!