Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Eddig szerintetek milyen a...

Halibel kérdése:

Eddig szerintetek milyen a könyvem? Folytassam?

Figyelt kérdés

1.Fejezet-Álom


A szoba sötét volt. Az ablakokon eső kopogása hallatszott...rossz érzés volt ezt hallgatni.Mintha életünk utolsó dalát játszanák, valami nevetségesen szabálytalan ritmusban.De nem csak ez volt különösen nyomasztó. A szobában csak egy dolog volt: egy hatalmas, sötét asztal. Pontosan 24 szék volt körülötte... életünk utolsó 24 órája.

Két férfi lépett be. Szokatlan alakok. Mindketten selyemruhát, és hosszú bársonyköpenyt viseltek...ugyan, rövid is elég lenne, hiszen most is csurom víz volt az aljuk. Ja, persze, méltóság. Elnézést, őexcellenciája.

Ekkor a két férfi leült a nagy, bizarr asztalhoz, és beszélni kezdtek. Beszédük homályos, nehezen kivehető volt. Csupán foszlányok hallatszódtak:

Ma...igen, hajnalban...a gyermek...túléli...a tanács...mind meghalunk...

Csak egyetlen mondatot lehetett tisztán érteni...csak egyet: Létezésünk hamarosan múltba vész.



2.fejezet: Képmutatás


Már megint...ugyanaz az álom.

Yuron, a 16 éves Észak-Urnuai fiú már megint ugyanazt a különös álmot látta...nagyapja halála óta kísértette.Nem, nem félt, nem is volt kétségbeesve... csak olyan szokatlan , megfogalmazhatatlan érzése volt... és ez zavarta.

Felült, de nem tudott kikelni az ágyból. Ehhez reggel 6 óra még korai, főleg szombaton. Kinézett azablakon. Szerette ezt a tájat. Nyugodt volt, de csöppet sem békés. Büszke, öntelt, arisztokratikus, és képmutató, de valahogy mégis tiszteletreméltó...érdekes, minthe ő is hosszú köpenyt viselne. Azt hiszi, ettől tekintélyesebb lesz? Lehet. Talán.

Nem volt számára közömbös ez a táj. Itt látta utoljára szüleit, amikor elmentek. Nem tudni, hova, nem tudni, miért. Mintha csak rövid kiruccanásra mennének a pezsgő Ruo-szigetre, úgy köszöntek el tőle. Szeretné tudni, miért hagyták itt őt. Érezte, egyszer megtudja.Azóta nagyanyja gondozza, ő se mondott semmit, bár nem is nagyon faggatta, hiszen ahányszor csak megemlítette, sírva elrohant.

Barátai nem voltak, nem is akart. Ezek a korabeli gyerekek túl... normálisak. Talán van valaki, Taru, ő is 16 éves.Bár eddig alig szóltak egymáshoz, mégis szinte mindent tudtak egymásról. Olyan megnyugtató a közelébe lenni.

A lányok nem érdekelték, bár a háttérben elég népszerű volt.Sötét, majdhogynem állig érő haja, és fekete szeme volt. Nem, ez csöppet sem volt baj. Az ok, amiért senki sem mert odamenni hozzá, az volt, hogy érezni lehetett rajta valamilyen tartózkodást, sötétséget, felsőbbrendűséget.

Felkelt.7 óra volt. MIlyen gyorsan telik az idő...idő. Fájdalmas szó. Egy olyan szó, aminek van jelentése. Egy, a kevés közül...

Nem volt éhes, se szomjas. Inkább kiment az udvarra...gondolkozni. Hogy miről? Természetesen a szüleiről, hogy miért kellett itthagyniuk őt. Pontosan 4 éve, pontosabban 1 hét múlva 4 éve.

Akkor 12 éves volt, és nem értett semmit.

Most 16 éves, de még mindig nem ért... semmit...


2012. ápr. 22. 16:33
1 2
 1/15 rajcziz ***** válasza:

1. fejezet

- sok a szóismétlés, főleg a voltokkal gyűlt meg a bajod

- csak egy dolog volt, meg 24 szék; most mi van?

- értem én, hogy szaggatni akarod a sztorit, de ez már követhetetlen néha

- és a helyesírást sem ártana átnézni


2. fejezet

- helyesírás!

- szóismétlés

- néha sántítanak az igeidők, de az első fejezetben is - vagy minden múlt idő, vagy minden jelen (a párbeszédeket kivéve)

- valahogy nem fogott meg a sztori, nem derül ki, hogy miért kellene érdekelnie engemet ennek a 16 éves Yuronnak, a karakter nem életszerű, de lehet, hogy később kiderülne


Hogy folytasd-e? Ha akarod, akkor igen.

2012. ápr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat :) A helyesírásért elnézést, siettem, így számítógépen nem nagyon figyelek rá. És igen, akarom folytatni :)
2012. ápr. 22. 17:38
 3/15 A kérdező kommentje:

Itt egy térkép hozzá:

[link]


És a borítója:( vagy mi)

[link]

2012. ápr. 22. 18:41
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem az 1. és a 2. rész között nem igazán volt összefüggés, pesze olvastam, hogy álmodott, de miért pont ezt? Bár gondolom ez kiderül későbbről majd.

Kicsit sok a szóismétlés, ezt a "Pontosan 4 éve, pontosabban 1 hét múlva 4 éve." mondatot szerintem javítanod kéne valahogy.

Egyébként a történet (inkább az 1. része alapján) felkeltette az érdeklődésemet. Milyen műfajú lesz?

Ha van kedved esetleg küldhetsz nekem még részletet, mert kiváncsi vagyok a történetre. :)

2012. ápr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát műfaj... őszintén nemtudom. Valamiféle dráma-fantasy-thiller-féleség. A többi részén még dolgozom, örülök, hogy felkeltette érdeklődésedet, ahogy megírom a következő részeket, felrakom.

Nem tudom, számít-e valami, de 13/ L.

Köszönöm :)

2012. ápr. 22. 18:51
 6/15 anonim ***** válasza:
Az 1. fejezet tetszett a 2. nem
2012. ápr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, kérlek kifejtenéd bővebben? Miért tetszett az első, és miért nem a második?
2012. ápr. 22. 19:07
 8/15 anonim ***** válasza:
Egész jó, nekem tetszik. Vannak benne hibák, de gondolom nem ez a végleges verzió, még átolvasod párszor és javítgatod egy kicsit. Pl. ez nekem nagyon nem tetszik: "ahányszor csak megemlítette, sírva elrohant." Nagyszüleim megéltek pár dolgot, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy sírva elrohanjanak, ezt valahogy túlzásnak gondolom, nem életszerű.
2012. ápr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igazad van, természetesen nem ez a végleges verzió, amolyan piszkozat. :) Amúgy úgy nagyjából már tudom a sztorit, hogy mi lesz a vége, stb...
2012. ápr. 22. 20:21
 10/15 anonim ***** válasza:

6. vagyok

Az első rész fel kelltette az érdeklődésemet a második rész viszont nem, nem tetszett, ahogy megfogalmaztad.

A 2. fejezet első része még jó volt, de ez nem tetszik:

Felkelt.7 óra volt. Milyen gyorsan telik az idő...idő. Fájdalmas szó. Egy olyan szó, aminek van jelentése. Egy, a kevés közül...

Nem volt éhes, se szomjas. Inkább kiment az udvarra...gondolkozni. Hogy miről? Természetesen a szüleiről, hogy miért kellett itt hagyniuk őt. Pontosan 4 éve, pontosabban 1 hét múlva 4 éve.

Akkor 12 éves volt, és nem értett semmit.

Most 16 éves, de még mindig nem ért... semmit...

Amúgy ügyes vagy, mert az 1. fejezetet jól megírtad, remélem nem haragszol meg, de ez a véleményem.

Dolgozz rajta még és biztos nagyon jó lesz :)

2012. ápr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!