Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Könyvet írok, nagyon izgalmas...

Könyvet írok, nagyon izgalmas lesz tele akcióval, mi a véleményetek róla? Jó?

Figyelt kérdés

A történet főszereplője egy gazdag, befolyásos családból származó elkényeztetett egyke fiú, Dénes, akinek az apja (Lajos) tiltott cuccok eladásával foglalkozott a feketepiacon, de amikor Dénes betöltötte a 19-et, sittre vágták az apját, de a nagyhatalmú maffiafőnök (Vlagyimir), akinek már vagy 10 éve a szolgálatában áll Dénes családja, és állandóan a kastélyukban vendégeskedik a többi maffiózóval, elintézte, hogy egy év múlva kiengedték Dénes apját (ekkor Dénes már 20 éves).


Dénes 19 évesen, amikor az apját lesittelték, elkezdett járni a Rakparti Informatikus- és Programozóképző Főiskolára. Vlagyimir egy fontos megbízást adott neki még tanév elején, amit ha nem teljesít, akkor az apját, Lajost, és az anyját, Nórit meg fogja öletni a bérgyilkosokkal. A megbízása az volt, hogy meg kellett ölnie a fősuli igazgatóját, a Dunaszegi professzort, aki szponzorálja az évszázad zseni programozóját, Petit, aki olyan közösségi portált tervezett, aminek a Facebook még a nyomába se jöhet. Dénes egyébként már évek óta ellenséges viszonyban áll Petivel különböző okok miatt.


A suliban tanít Petőfi professzor, Vlagyimir egyik beépített embere (aki valójában Dunaszegi embere, csak téglának állt be Vlagyimirhez, Vlagyimir megbízik benne, mert régebben őt szolgálta). C++ programozási nyelvet tanít, segíteni próbál Dénesnek, de Dénes nem bízik benne, elküldi.


Dénes a tanév során megtervezi a merényletet, nagyon fél az akciótól, mert ha kudarcot vall, Vlagyimir kinyírja az egész családját meg őt is, és úgy érzi, a küldetése lehetetlen. A tanév végére mégis összehozza a körülményeket, egy Apple gépen keresztül kiiktat minden védelmi funkciót, és Vlagyimirrel és embereivel is ezen a gépen keresztül tud csak észrevétlenül kommunikálni. A tanév vége felé rászánja magát Dénes, hogy egy Revolverrel besétál Dunaszegi professzor irodájába, és megöli, de Dunaszegi, aki pszichológiát és viselkedéselemzést is tanult, ügyes szavakkal fel tudja tartóztatni a fiút, aki már nem is akarja megölni, tétlenkedik, siránkozik csak, mire hirtelen belép az irodába Petőfi professzor, és durr...megteszi helyette. A folytatáson még dolgoznom kell, egyelőre ennyi. :D Ez jó szerintetek?



2015. márc. 24. 17:06
1 2
 1/12 anonim válasza:
Nem tudom, igazából az egésznek az alapja meg főleg a vége, hogy a professzor öli meg az igazgatót nagyon rémlik valahonnan, de nem ugrik be, hogy honnan... Olyan deja vu érzésem van vagy mi, mintha már hallottam/láttam/olvastam volna hasonló sztorit. Amúgy nem olyan rossz.
2015. márc. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Sok választ szeretnék, minél több vélemény kellene. Ha nem tetszik, azt is mondjátok meg, mi a nem jó.


Első, nem tudom, honnan lehet ismerős, nekem nem az, én találtam ki.

2015. márc. 24. 17:36
 3/12 anonim ***** válasza:
A Harry Potter és a Félvér Herceget olvastad/ láttad már? Kicsit mintha hasonlítana az első által leírt gondolat.
2015. márc. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*gondolattal a te irományod.
2015. márc. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Ja, tényleg, 2-es, már rémlik! xD
2015. márc. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Most elmondtad a történetet. Ezek után nem pazarlok a könyvre jó pár órát, hogy ennek a hosszított változatát elolvassam.
2015. márc. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mi az hogy a tanév közben eltervezi a merényletet aztán meg csak simán besétál az irodájába revolverrel? Mit kell ezen tervezni?


"Vlagyimir egy fontos megbízást adott neki még tanév elején, amit ha nem teljesít, akkor az apját, Lajost, és az anyját, Nórit meg fogja öletni a bérgyilkosokkal."


Miért nem veti be a saját bérgyilkosait? Miért a suliban kell vele végezni fényes nappal, miért nem lehet egy félreeső helyen vagy akár az otthonában?


Nekem nem tetszik.

2015. márc. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Ezeken a neveken, hogy Vlagyimir, Dunaszegi professzor meg Petőfi professzor szerintem változtass. Az egész a HP6-egy részletének átírása, még a nevek kezdőbetűi is stimmelnek. :D
2015. márc. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jó. :-)

7-es! Mi a bajod a nevekkel? Semmi hátránya nem származik abból ha magyar neveket használ. Én azt nem értem, hogy sok magyar "író" úgy akarja megváltani a világot, hogy átteszi a regénynét más országokba, csakhogy ne magyar nevek legyenek. Persze kivételek a fantázia országai.

2015. márc. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon cuki vagy. :) Arra figyelj majd oda, hogy Dunaszeginek a keresztnevei A, P, W és B betűvel kezdődjenek, különben nem lesz az igazi.


(Mint itt is látod, igen, mindenki felismeri.)

2015. márc. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!