Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elektromos vagy akusztikus...

Elektromos vagy akusztikus gitárral kezdjek tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok mi a véleményetek milyen gitárral kezdjek elektromossal vagy akusztikussal leginkább az elektromos érdekel de azt mondják hogy azon nehezebb megtanulni szerintetek melyiken lehet könnyebben megtanulni?

2015. márc. 27. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Én akusztikussal kezdtem, előbb akkordozni majd fingerstyle-ban játszani. Ez után már pofon egyszerű volt elektromoson játszani. Talán azért könnyebb előbb akusztikuson, mert ott annyira nem kell odafigyelned a tompításra, elektronikuson pedig tompítani, a potikra figyelni kell, és az elektromos (legalábbis nálam) nagyon hamar elhangolódik zenélés közben. Ha van időd szerintem kezdj akusztikuson :)

17/l

2015. márc. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Egyiken sem könnyebb és nehezebb játszani mindkettőn másképp kell egy kicsit.


És nincs olyan hogy megtanulsz gitározni,

Ez egy végtelen folyamat amit egy élet alatt nem lehet elsajátítani, azt lehetne rá mondani hogy:

tanulok gitározni vagy hogy szeretnék elkezdeni gitáron tanulni stb.

ugyanez vonatkozik a többi hangszere is.

19/F

2015. márc. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Második válaszoló kicsit elment a témától és próbált okos lenni...


Én elektromossal kezdtem anno, mert az vonzott jobban.. azon tanultam meg és most már főállású zenész vagyok,ebből élek. Szóval hidd el, semmivel sem nehezebb! Sőt még hamarabb megszokod a húrok keménységét. Ha azon szeretnél, tanulj azon! :)

2015. márc. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
megesik, általában túlzásba viszem a dolgom.
2015. márc. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akusztikus abban lehet könnyebb hogy ha nejlon húrok vannak rajta, mivel azok jobban kímélik az ujjaid.

Elektromoson meg az a jó hogy kisebb a vékonyabb a nyak, a bundok közti távolságok, szóval vannak előneyei.

Igazából mind1 melyikkel kezded, de ha pl metált, rockot szeretnél játszani, akkor érdemes elektromoson kezdeni, hiszen úgy is az lesz a fő hangszered.

Ami az első írt, hogy könnyen elhangolódik, az nem éppen igaz, illetve teljesen a hangszertől függ, ha rossz a hangszer akkor elhangolódik, tehát ugyanúgy előfordulhat akusztikuson is. A tompítással kapcsolatban igaza van, illetve akkor ha torzítással játszol, ha tiszta csatornán akkor ugyanannyira kell mint akusztikuson. De amúgy a tompítást nem éppen nehéz megtanulni, meg aztán az egyik leg alapabb technika a rock/metál zenében. A potikra meg nem értem minek kellene figyelni? Bállítod azt kész.


Egyik legfontosabb a zenélésben, hogy tetszen az amit hallasz, hiába veszel akusztikust ha neked nem az akusztikus zene jön be. Vagy volt már olyan ismerősöm is aki megvette a legolcsóbb erősítőt, aminek olyan szar hangzása volt, hogy nem csodálom, hogy hamar feladta.

2015. márc. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat sokat segítettetek! :)
2015. márc. 28. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!