Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hány százalék adót vonnak le...

Hány százalék adót vonnak le a lottó főnyermeényből, ha egyáltalán levonnak? Mindegyik lottónál,5,6, skandináv, eurojackpot vonják le, vagy?

Figyelt kérdés
Eddig úgy tudtam mindegyik nyílvánosan kihírdetett nyereményből 25 % adót levonnak, azonban ma a 6-os lottó sorsolásnál 140 millió volt a főnyeremény, és úgy mondta a műsorvezető, hogy adómentesen 140 millió. Eddig úgy tudtam ebből az összegből levonnak. Ezek szerint akkor a többi lottón is annyit kapsz "kézhez", ha megnyeered, mint amennyit kihírdetnek a küövetkező héte, ha valaki nem viszi el a főnyereményt

2015. márc. 29. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Kihirdetve általában már a leadózott összeg szerepel.
2015. márc. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor tévesen tudtam, hogy a kihírdetett nyereményből még levonnak 25 %-ot. Köszönöm!
2015. márc. 29. 16:47
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírásért. Telefonról írtam, és nem vettem észre, ogy mennyire elnyomtam a betűket.
2015. márc. 29. 16:48
 4/4 Tomi90 válasza:
Egyedül az eurojackpot 5+1 és 5+2 nincs nettóban és forintban kiszámolva, nem értem miért, a többinél már az adózott összeg szerepel. Nem 25% hanem 16% egyébként.
2015. máj. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!