Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Autóstalálkozókon lehet...

Autóstalálkozókon lehet fotózni hobbi szinten?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy például egy Canon EOS100-al. Nekem azt mondták, hogy van egy fotós akinek egy kártya van a nyakába, és ő fotózza az autókat. Szerintetek nekem is megengedik ha nincsen kártyám? (Szeretek fotózni hobbi szinten)

2015. márc. 30. 16:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Minden rendezvényen a rendező dönti el, hogy kinek szabad/nem szabad fényképezni és ennek mik a feltételei. Célszerű a rendezvény honlapján körülnézni, hogy erről mit írnak, ha nem derül ki, akkor a rendezőknek feltenni a kérdést.


Autós találkozókon úgy tudom, hogy általában nem szokták megtiltani/akadályozni a fotózást.

Nagyobb rendezvényeken, mint pl. a legtöbb Forma1 futamon és olimpián kikötik, hogy csak saját célra fotózhatsz, a képeket nem hasznlhatod üzleti célra (reklám, sajtó, stb).

Koncerteken, színházakban és sok sporteseményen is kifejezetten tiltják a fotózást és akár az is előfordulhat, hogy be sem engednek fényképezőgéppel, de minimum rádszólnak, ha meglátják, hogy fényképezni akarsz, de akár ki is dobhatnak, ha rajtakaptak.

2015. márc. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!