Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért tiltották be a vetőset...

Miért tiltották be a vetőset meg a petárdát?

Figyelt kérdés
Ugya a vatőcsöves tüzijátékot már Kat.4 és csak pirotechnikus használhatja, a petárdát meg már 2005-ben betiltották teljesen. Jóformán mindenhol engedélyezett csak itt nem. Nem hinném, hogy akármilyen ésszerű okuk volt betiltani, csak habogtak hülyeségeket meg persze a varázsszó: "balesetveszélyes"...miért tilthatták be? Mert hülyék? Nem hinném, hogy annyi baleset volt.

2015. márc. 30. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
33%

A másikat nem ismerem, de a petárdát nagyon is. És nem arról van szó, hogy kevésbé veszélyes lenne, mint a másikak, de sok hülye barom kisgyerek, azzal szórakozott sok helyen tök részegen emberek közt, hogy dobálták minden irányban, meg meggyújtották, kezükbe maradt, aztán jöttek a balesetek. A petárda egy olcsó dolog volt, amivel sok hülye jót játszott, a saját vagy a mások kárára.

Én örülök, hogy betiltották, bár azt látom, hogy még a mai napig simán be lehet szerezni.

Én is voltam annak idején szilveszteri buliba, amikor még legális volt a petárda, és kaptam én is a lábam mellé a részeg hülye gyerekek miatt petárdát. Hát, köszi.

Nem játék, mert igen is balesetveszélyes volt és sokan nem használták a szerint és ez volt a baj!

És nem hinnéd, hogy annyi baleset volt? Szerintem anno nem volt olyan újévi híradó, ahol legalább 10 petárdabalesetről ne számoltak volna be!

2015. márc. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen de az a baj ezzel, hogy ennyire szerencsétlenek, hogy nem tudják felfogni, hogy mai napig simán petárdázik aki akar. Egyszerűbb lenne legalizálni. Igazad van, de azok a hülyegyerekek most is dobálják, de a 90%-uk biztos. Szlovákiából úgy lehet behozni, hogy senki rád sem néz. Akkora feketepiaca van, hogy azt csak végiggondolni is sok,,,,úgysem tudnak ellene mit tenni. Nem egyszerűbb lenne inkább engedélyezni aztán ennyi?
2015. márc. 30. 18:52
 3/4 PyroMágus ***** válasza:
67%
Az első kommentelőnek: ha nem ismered akkor miert kommentelsz ,nem is tudod miről beszélsz....
2015. márc. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 vyrob ***** válasza:
100%
Az első komentelőnek nem tudom mit okskodsz! volt idén még forgalomban a jó öreg 2002 ben gyártott pirat is ami 2004 ig volt jó XD :D nem tudom kinek jó ez a hülye tiltás nem akarják föl fogni hogy élet veszélyes igy a petárdázás ! Sőt sok esetben tapasztalhatóak voltak idén is a 70-80 as évekből maradt régi osztrák petárdák is gondolom 20-30 évvel ezelötti petárda kötegeket előásták fiókból szekrényből és előtték mivel nem tudnak venni úlyat mert tilos igy használják ami van >:( Gratulálok ismét a hülye primitiv törvényhez ! Nehogy már újat lehesen venni és biztonságos kanocosat, áá nem kell az nekünk addig foglyák ezt csinálni amig valami nagyobb baleset nem lessz merthogy nagyobb kaliberü régi petárdák is forgalomban vannak még mindig !!! És ezeken dörzsfej van idén sem volt ritka a 2002 es szlovák zeusz,megatresk 2004 es szlovák narancsárga mega sem !SZOVAL HELYZET TELE VAGYUNK A FEKETE PIACON RÉGEBNÉL RÉGEBBI VESZÉLYES ESZKÖZÖKKEL LEGYEN SZÓ 2002 GOLYOSBOMBÁRÓL IGEN VOLT IDÉN ÉS 2002-2004 es PETÁRDÁKIG !
2015. márc. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!