Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Minecraft bluginokat szeretnék...

Turok123 kérdése:

Minecraft bluginokat szeretnék tanulni hol tudok mert YOUTUBE-énn id néztem de ugy összegzve nincs?

Figyelt kérdés
Mestermc-zek

2015. ápr. 2. 14:33
 1/2 2xSü ***** válasza:

Bluginokat? Az meg mi? De most komolyan, ezt még félregépelni sem lehet, a B és a P betű a billentyűzeten is, mobiltelefonon is elég messze van egymástól.


Tanulni? Mit tanulni? Használni, konfigurálni, vagy írni?

2015. ápr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Érdekes nekem ha ilyesmi gondom akadt, mindig feltaláltam magam és félév alatt kb programozás szintre fejlesztettem magam, pusztán mert érdekelt. Igaz szünet volt, de komolyan nem értem a mai embereket. Szóval nem értem mi a probléma és hogy mi köze annak a konfigoláshoz, hogy te MesterMC-zel.


De mivel nagyon kezdőnek gondollak a kérdésed alapján, így ezt javaslom.


1. Tanulj meg egy alap szervert elkészíteni, amikor ez már kisujjból megy,(ebbe az alap konfig is beletartozik, értsd: modt, stb..) akkor jöhet a kettes lépés.


2. Helyezd el az alapokat, lásd: essentials, plotme, etc...


3. Mikor már megvannak a fájlok, akkor kezdődhet a konfigolás. Általában a dolgok maguktól értetődőek, de ha nem, akkor csak irány a youtube és: [xy plugin config tutorial] vagy [xy plugin install] és ezekben mindent elmondanak, sőt még ha nem érted az angolt sincs baj, mert vagy nagyon könnyű, vagy van magyarul is.


3. Amikor már kész vagy az alap szerverrel, tehát minden a helyén van konfigolva, akkor jöhetnek az extra nyalánkságok, pluginok, mapok, stb.. Amiket már csak csinosítgatni kell és nem lesz nehéz annyira.


4. Innen pedig már tökéletesen használható a szervered és kész.


Azonban ne felejtsd el, ez itt csak sima IP szerver, kliens nincs. Ha akarsz, amit szerintem nem tudsz, mert java programozást elég keményen kellene vágnod, így az felejtős. Ha mégis kellene, akkor van néhány oldal, ahol meglehet rendelni saját klienst és elkészítik neked 20-30 ezer forintért + a weboldal bérleti díja, stbstb..


De gondolom te csak egy egyszerű szerverre gondoltál, arra meg ott vannak a lépések amiket mondtam.


Ha csak napi pár órára kell a szerver, akkor elég hamachival megoldani, ha 24/7 kell, akkor pedig bérelni lehet. Ez esetben az Infinity Hosting-ot ajánlom.


Sok sikert!

2015. ápr. 3. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!