Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz hogy minősített...

Sanyi0411 kérdése:

Mi kell ahhoz hogy minősített hegesztő legyek?

Figyelt kérdés
Gondolkozom rajta hogy elkezdek egy hegesztő tanfolyamot.Milyen tanfolyamok kellenek hozzá hogy elérjem a minősített hegesztői szintet és hogy külföldön is dolgozhassam? Mennyi idő és mennyi gyakorlat kell hozzá? Melyek a legjobb tanfolyamok?

2015. ápr. 4. 13:57
 1/3 goaus ***** válasza:
Rengeteg gyakorlás kell, nagyon nehéz szakma ugyanis. Akik elkezdik, nagyon kevesen válnak jó szakemberré. Sima OKJ önmagában kevés, egy minősítés meg önmagában 0. Külföldhöz nyelvet ma már vágni kell, különben brigád, meg magyar közvetítő jut csak, fele bérért, nem mindegy. A másik, hogy profi cégeknél ha kiszúrják vki kezdő, viszlát azonnal. Ha OKJ-ra mész, vmi erős magánoktatás kell mellé, OKJ-s képzés, még ha minősítés is van utána, kb 0 a munkaerőpiacon. Nagyon sok kezdő hegesztő munkanélküli, nem kellenek sehová, tucatképzés megy ugyanis otthon. Persze ilyen sima sarokvarratokra, meg hasonlóra be lehet jutni Mo-on, 100 e körül havonta, van akinek már ez is előrelépés, sajnos ez van otthon. Kintre profi tudás kell, az meg gyorsan rengeteg pénzbe kerül. Én anno több mint 1 millát toltam el tanulásra kevesebb mint 8 v 9 hónap alatt, de azért is csináltam, mert tudtam visszajön, első melóhelyen kinn egy hónap alatt igy is lett. Rengeteg kitartás, gyakorlás kellett hozzá. Ha ez megvan, plusz a nyelvtudás, érdemes belevágni.
2015. ápr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ! Tudnál ajánalni jó OKJ-s képzést és jó magánoktatót?
2015. ápr. 6. 06:59
 3/3 goaus ***** válasza:
Én csak a kecskemétit ismertem, az jó volt, de már nem indítanak duplát (fogyós+awi).:( Talán ha Pest elérhető, a Sztáv zrt-t próbált meg, nekem minősítésre megfelelt, de a tanoncoknak elég régi meg gagyi gépek voltak, viszont ott az oktatók tényleg kenik vágják a témát, lehet tőlük tanulni.
2015. ápr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!