Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az érzésfajták : idegesség,...

Az érzésfajták : idegesség, félelem. Ezek most fizikaiak? Vagy lehet kémiai, ami szintén fizikai nem lelki?

Figyelt kérdés
hogy ha túl erősen érzem az érzésfajtát, már annyira érzem, mintha rajta lenne a tüdőmön vagy mellkasom belsejében. lehet folyadék az érzés? és érzéseket megváltoztatni cselekedettel, történéssel lehetséges?
2015. ápr. 7. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Az érzelmeknek vannak testi visszacsatolásai, pl. ha örülünk endorfin szabadul fel a szervezetben, ha félünk elönt az adrenalin, ha ez hosszútávon fenn áll, akkor nem kívánt testi tünetek is társulnak hozzá.
2015. ápr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2012 óta termel csak a testem ENDORFIN-t. ha nem termelt volna, akkor most nem lenék itt......................
2015. ápr. 7. 13:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindig amikor egy komolynak látszó kérdést bontanál ki, betolsz egy hatalmas baromságot az endorfinról amitől megkérdőjeleződik az ember abban, hogy vajon szándékosan kamukérdést csinálsz, vagy csak sajnáltatod magad, vagy ki tudja.


[link]


"Több pszichiátriai betegséghez hasonlóan pontosan meghatározható ok a betegség kialakulására vonatkozóan nem ismert [...] Pszichodinamikai tényezők, mint a szociális-kulturális izoláció, hiperérzékeny személyiség, rejtett kisebbrendűségi érzések, kisebbséghez tartozás, diktatórikus ill. elnyomó társadalmi környezet, szintén szerepet játszhatnak a paranoiditás kialakulásában."


Lehet kezdesz megőrülni, melynek ilyen testi tünetei is vannak.


[link]


"Megfelelő tényszerű összefüggések alapja nélkül feltételezi, hogy mások kihasználják, vagy ártanak neki.

Haragtartó, hosszú ideig képtelen megbocsátani, elfelejteni az őt ért sérelmeket, bosszúságokat.

Nem hajlandó másokban megbízni, mert attól fél, hogy a tőle származó információt később felhasználják ellene."


Válaszaidból ez a három tükröződik ("A pszichiátriai diagnózis felállításához az alábbiak közül legalább négy szükséges."), folyamatosan azt hajtod hogy csúfolnak és ezért elégtételt vennél, hogy szándékosan távol tartod magad az emberektől és érzésektől hogy védve legyél (érzelemelvonásos doxazma - szintén egy téveszme-típus), nem érintkezel a külvilággal amitől a szociális-kulturális izoláció már fennáll.


Miért nem kérsz segítséget? Egy anonim oldalon sok hasznos dolgot nem fogsz kapni, főleg orvosi ügyekben - nehogy egy névtelen válaszból következtess bármire.

2015. ápr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 rutinos válaszoló. :)
2015. ápr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
sajnos nem vicc. 2012-ben az első lány aki észrevett, leállt velem beszélgetni, és azt éreztem hogy én is érek valamit az életben, a vele való beszélgetés akkora boldogságot adott : elmondhatatlan mennyiségben fejlődtem jó irányba. előtte sokszor volt olyan meg akartam halni. mert nem érek annyit hogy nekiálljak küzdeni. és ő viszont "kihúzott a mélyből" teljesen másnak érzem magam, észre se veszem szinte, és olyan gyorsan elment két év mintha csak egy hete lett volna, és a legjobb hogy nem fog megszűnni az ENDORFIN-om remélhetőleg. olyat kaptam : ha körülöttem nem lesz remény, akkor mindig is lesz mert én is kovácsolhatok
2015. ápr. 7. 14:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy neked ennyit sikerült levonni a válaszból, megtoldva még két ékes mondattal a korábbi sületlenséget. Mindig megbánom hogy időt pazaroltam rád, mert el sem olvasod vagy fel sem fogod azt.

Te csak felteszel mindenféle kérdést a vakvilágba, hadd válaszoljanak rá, addig is foglalkozik veled valaki.


___

#4:


Régi szép idők..., emlékszem egy 75-78% körüli emberre, akivel mindig lehetett szólni két szép szót "szerintettek?" Milánhoz, aki Foo Fighter/Nirvana/One Direction szentháromságban mondta a magáét hónapokon át.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__5681842-fiuk..

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

2015. ápr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!