Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek az idegesség/félele...

Mit tegyek az idegesség/félelem ellen?

Figyelt kérdés

1 hét múlva törizáróvizsga, de azt érzem, jobb volna meghalni és kihagyni ezt az "élményt", mert félek.


Annyira félek a tanártól, mint amikor az utcán 10 nagy ember késsel körülvesz. És azért félek tőle, mert olyan kegyetlen és rosszakaró, hogy a szeme láttára fogok összeomlani idegileg, mert nem bírom.


Átlagosan minden tantárgyból 4-5 vagyok (1 kivétel ahol 3) de töriből erős 2-es, pedig vért izzadok ennek tanulásával, és sokszor a többi tárgy rovására megy ennek a megszenvedése.


Nem akarok mindenki szeme láttára összeomlani, mert engem általában nyugodt embernek ismernek, engem tényleg nehéz fölhúzni, viszont annyira félek ettől a tanártól, hogy megszólalni nem merek ha látom.

És tanulok, tanulok, állandóan azt csinálom, de úgy érzem, tök fölösleges, mert nem lesz semmi eredménye.



2013. máj. 30. 14:23
 1/1 Makra Péter Endre ***** válasza:
100%
Se meghalni, se kihagyni ezt az élményt nem érdemes. Ez a hét elég arra, hogy változtass a tanulási módszereden. Ne mindent akarj megtanulni (haszontalan és nem is lehet), hanem mintha vázlatot írnál, a néhány legfontosabb elemet jegyezd meg. Remek fogalmazási készséged miatt már ez is elegendő arra, hogy elkerüld az összeomlást. Ne a tanárra figyelj, (képzelj helyébe mást) hanem magadra. meg fogsz lepődni, de előjön a rengeteg tanulás szövegképe. De még ekkor se akarj mindent. Szépen adagold a szöveget úgy, hogy miről is szeretnél beszélni, ha nem állít meg. Ne foglalkozz azzal, ami nem jut eszedbe. Ettől egyre nyugodtabb leszel, és így tovább...Én minimum egy négyest kinézek felkészültségedből, amúgy meg mindenki pont'úgy izgul, mint Te, de pár jó mondat és...
2013. máj. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!