Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez szerintetek is lopásnak...

Ez szerintetek is lopásnak számít?

Figyelt kérdés
Szóval lerajzoltam egy színész arcképét. Az eredeti kép photoshoppal készült és nagyon élethû. A tesóm szerint azzal,hogy lemásoltam, elloptam valaki ötletét. De nem értem miért lenne lopás,ha az a kép pont olyan élethû, mint a fénykép. És szerinte az is az,ha egy ember pózát rajzolom,még teljesen más környezetben is. Szerintetek?
2015. ápr. 7. 20:13
 1/1 2xSü ***** válasza:

Nos. Nézzük mi jöhet itt szóba. Elvileg minden ember képmása oltalom alatt áll. De ez alól kivételt képeznek a közszereplők, így a színészek is. Nyilvános szereplésük során – hacsak külön nem tiltják – róluk készíthető képmás, legyen szó fényképről, festményről, szoborról.


A kérdés, hogy a Photoshoppal készített kép mondjuk fényképről készült-e. Ha nem, akkor tartalmaz-e valamiféle hozzáadott művészi értéket. Ha igen, akkor szerzői jogba ütközhet a dolog. Ha viszont hasonló fénykép van róla, vagy hihető, hogy te pont úgy rajzoltad le, ahogy lerajzoltad, anélkül, hogy tudtál volna a másik alkotásról, akkor nincs gond.

2015. ápr. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!