Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez lopásnak számít? Rossz...

Ez lopásnak számít? Rossz akaró válaszolók kíméljenek?

Figyelt kérdés

volt egy párom, akivel szakítottam egyéb okok miatt. kaptam tőle pár ajándékot az együtt létünk során. az egyik ajándék egy 17 e. ft-os angle eye volt. ő fizette ki viszont az én nevemre jött. már benne van a motoromban be is van kötve. édes anyám azt mondta neki az egyik nap mikor idejött a szakítást követően, hogy aznap vigye el mindent amit ő vett és el akar vinni. nem vitt el semmit most viszont azzal fenyegetőzik, hogy lopásért fel fog jelenteni amiért nem szedetem ki belőle a lámpákat. megteheti, hogy feljelent??

rosszakaró kommentelők kíméljenek.


2011. okt. 3. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megteheti, hogy feljelent, csak a feljelentést elutasítják. Hacsak az ajándékozásnál nem foglalta írásba, hogy milyen feltételhez köti az ajándékot. Ennek hiányában köthet a hangra egy csomót.
2011. okt. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt viheti el amit tud igazolni papírral, hogy az övé.

Itt még a rendörök sem tennének semmit, mert volt partner ajándékozás stb... Azt fogják mondani, hogy intézzétek el egymás között.

2011. okt. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lopásnak biztosan nem minősül, hiszen nem elvetted. Max sikkasztás - lehetne.

Mivel ajándékozással került hozzád még az sem. Ez tisztán polgárjogi természetű vita, ami a Ptk. hatálya alá esik. Ott fel van sorolva, hogy az ajándék mikor visszakövetelhető.

Nem vagyok jogász, de nem sok esélyt látok, hogy a követelés megalapozott legyen. Esetleg az 582. § (3) alapján. De kérdés, hogy a néhány tízezer forint nem 582. § (5) alá esik-e.

2011. okt. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 intrepid ***** válasza:
Figyu! Jogilag megtarthatod. Nem fog ezért senki meghurcolni. Találjatok valami ésszerű kompromisszumos megoldást, neked sem hiányzik, hogy egy ilyen nem egetverő nagy érték miatt "szájára vegyen a falu".
2012. máj. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmiképpen sem lopás.

Jogilag nem kérheti vissza, hiszen bizonyítani sem tudja, hogy az övé.

Az más kérdés, hogy illik neki visszaadni. De ez a te döntésed.

2012. aug. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kikicsoda válasza:
Szereld ki, oszt' vigye a csába!
2020. aug. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!