Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A VH-s repülőkön miért vannak...

A VH-s repülőkön miért vannak különböző festések?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl a félmeztelen/ meztelen nőkre, vonat sziluettekre, bombákra, náci zászlókra. Tudja valaki, melyik mit jelent?

2015. ápr. 8. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Talán azért, mert nem egy hadsereg résezi voltak. A másik pedig az, hogy a háborúban nem a legfontosabb dolog a festés volt. Az álcázófestés mindig olyan lett, amilyenre sikerült. Az első világháborúban a repülés még gyerekcipőben járt. A pilótáknak nagyobb volt a respektje, a gépükhöz erősebben kötődtek. A felpingált csajokkal tették egyedivé a gépüket. A csillagok, bombák, hasonlók a légi győzelmek számát jelképezték.
2015. ápr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezek szerint félreértetted a kérdést. Nem erre gondoltam. Első sorban az amerikai gépek festéseire (nem álca). A gép törzsén szoktak lenni különböző festések, de inkább linkelek egy képet, hogy világosabb legyen a dolog: [link]
2015. ápr. 8. 13:10
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem értettem félre, s megválaszoltam a kérdésedet. Ha nem hasznosat, hanem neked tetsző választ akarsz, akkor írd ki a kérdést, s alá, hogy csak ezt és ezt a választ fogadom el helyesnek.
2015. ápr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
te nem vagy normális
2015. ápr. 8. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Valóban nem, ha veszem a fáradságot, hogy neked válaszoljak. A kérdésedben USA nem szerepel. Honnan kellene kitalálni. világháborús gépekről kérdezel.

Arra meg megfeleltem.

Olyan festéket használtak, amilyent találtak. Volt természetesen szabvány a festésre, de ha nem volt raktáron, akkor olyannal maszatolták össze, amilyen akadt.

A női alakok és hasonlók a katonák körében kedvelt képregény alakok, más ismert nők voltak, vagy amihez éppen kedvük volt.

Lehet, neked ez nem tetsző válasz, de tényszerű.

A bombák, keresztek pedig - ahogyan írtam - a légi győzelmek számát jelképezte.

A második világháborúra ez már kevésbé volt jellemző, de még előfordult.

2015. ápr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!