Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mondanatok kritikat a blogomrol?

Mondanatok kritikat a blogomrol?

Figyelt kérdés

Epitojellegut is kerek.


[link]



2015. ápr. 8. 20:24
1 2
 1/13 anonim válasza:

Attól függ hogy hány éves vagy.

Ha 12-nél fiatalabb akkor egész jó, viszont ha idősebb akkor az elég gáz.

2015. ápr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Nem szeretnélek megbántani, de ugyanakkor Te kértél kritikát. Igyekszem építő lenni...

A dizájn nekem nem igazán tetszik, ez a szürke háttérszín szerintem agyoncsapja az egészet... A téma igazából akkor lenne egy idegennek is érdekes, ha nem (csak) a magánéletedről írnál, hanem mondjuk általános érvényű dolgokról a véleményedet, olyan történeteket az életedből, amik rámutatnak dolgokra, vagy tanulságosak. A fényképezés meg tök jó, hogy tetszik, de kicsit igényesebben! Sok képed homályos, ami önmagában nem baj, de ott homályos, ahol élesnek kellene lennie.

Alapból szerintem jó hobbi a blogolás, de ha célod is van vele (nem csak magadnak és a barátnőidnek írod) akkor töltsd fel igazi tartalommal és figyelj egy kicsit a fényképek minőségére is! (Bár lehet, hogy a homályosságról a kamerád minősége tehet, ha pl. mobillal fotózol... Ebben az esetben - ha tényleg érdekel a dolog és a szüleid benne vannak - érdemes lenne venni egy jó fényképezőgépet. (A vaterán baromi jó gépeket lehet venni 10-20 ezer forintért.)

2015. ápr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszadást! Igen, tudom, hogy kicsit izgalmasabb lehetne, de fogalmam sincs hogy hogyan! Most kitettem egy interjút. szerintem kezdésnek jó! Majd nézd meg (2.válaszoló)


1. válaszolónak annyit, hogy idén leszek 12, és kérnék ha lehetne indokot, hogy te mint olvasó miért találod idézem "gáznak"!!!! Köszönöm a válaszokat!

2015. ápr. 9. 12:31
 4/13 anonim válasza:
Megnéztem az interjút, de sajnos azt kell mondjam, hogy egy ilyen húzás akkor lenne bravúros, ha nagy látogatottsága lenne az oldaladnak (nem tudom mekkora van), mert így valószínűleg akik olvasnak azok a közvetlen környezetedből kerülnek ki. Az előző blogodat is megnéztem, annak a felépítésében igazából több lehetőséget látok. Például visszahozhatnád a könyvkritikákat/sorozatkritikákat, kicsit bővebb, érettebb kiszerelésben az előzőnél. Pl olvass utána egy-egy szerzőnek, emeld ki (spoiler nélkül) egy-egy könyv/film izgalmasabb vonását, írj a kedvenc szereplődről. Nem tudom van-e nálatok olvasónapló a suliban, de kb. olyasmire gondoltam. Láttam, hogy volt egy könyvíró projekted is, nem tudom az hogy áll, de pl erről is írhatnál részletesebben. Sok sikert hozzá! :)
2015. ápr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy soknak szamit, de par napja van az uj blogom es tegnap pl. 14en sneztek meg. Azelott 7en azelott pedig 3an. A stilusa most kicsit masabb lett, de a szurkrt ehez az elrendezeshez nem lehet megvaltoztatni mas szinure sajnnos. A kepeket probalom majd jobb minosegbe kesziteni a valaszodat ismet koszonom. A helyesiraset most bocsi de telorol irok.
2015. ápr. 9. 15:19
 6/13 anonim ***** válasza:

"1. válaszolónak annyit, hogy idén leszek 12, és kérnék ha lehetne indokot, hogy te mint olvasó miért találod idézem "gáznak"!!!"

Nem az első vagyok, de erre könnyű válaszolni: ordít a blogodról, hogy gyerekes. A fogalmazás, a szleng, a témaválasztás, a fotók...

Mivel történetesen TÉNYLEG gyerek vagy, ez tőled teljesen elfogadható :) Sőt, nagy valószínűséggel rengeteget fogsz még fejlődni. A szomorú az, hogy hasonló blogokat látunk sok, nálad sokkal idősebb embertől is.


Na, akkor egy kicsit a blogodról.

- Írod, hogy jársz fotószakkörre. Na, ehhez képest a fotóid több sebből véreznek: némelyik totál homály (cipők, rajz), némelyik túl sötét (rajz), némelyiknél rossz helyen éles (Schoko-Bonns), némelyiknél a kompozíció van szétcsúszva (Schoko-Bonns). Félre ne érts, nem várunk el tökéletes képeket egy 12 éves gyerektől, de annyit még te is tudsz, hogy a képnek élesnek kell lennie és arra kell fókuszálni, ami a fontos a képen, nemde? :)

- Alapvetően nagyon értékelendő, hogy egy letisztult, könnyen átlátható dizájnt választottál. És még csak azzal sem rontottad el, hogy belenyúlsz! :D

- Ettől függetlenül azt érzem, hogy ezt a dizájnt nem tudod kihasználni. Te rövid, tömör bejegyzéseket írsz, amivel alapvetően nincs baj. Ez a dizájn viszont inkább azoknak készült, akik hosszú bejegyzéseket publikálnak. Az első néhány mondat kedvcsináló, az átláthatóság és könnyű kezelhetőség kedvéért viszont a bejegyzés jó része a tovább gomb alatt lapul. Ilyenkor az olvasó automatikusan feltételezi, hogy egy hosszabb következik és igencsak nagyot csalódik, hogy csupán két mondatot talál még.

Neked a nyúlfarknyi bejegyzéseiddel inkább egy olyan dizájn kellene, ahol a teljes bejegyzés meg van jelenítve. Az emberek lusta dögök, nem szeretnek feleslegesen kattintgatni :) Ha kell, még akkor is tovább gomb alá tudod tenni a hosszabb bejegyzéseket.

- A másik, hogy szétszórt vagy, szeleburdi és meggondolatlan. Jó, tudom, mutassatok egy 12 évest, aki nem az. De ez negatívan befolyásolja a tartalmat, amit közzéteszel. Ugyanis naponta többször írsz keveset, de így azt a témát sem fejted ki részletesen, amit egyébként kellene.

Tipikus példa kritikák az előző blogodon. "5/5 Nekem tetszett!" Ez nem kritika, ez értékelés.

A másik példa a kavicsfestés bejegyzésed. Egyrészt nem, bármilyen kavics nem megfelelő hozzá. Bármilyen festék sem. Másrészt ahhoz akár fotózhattál is volna, mondjuk a kavicsfestés menetét, az elkészült műveket.

Szóval szerintem is sokkal több átgondoltságot, józan paraszti eszet, energiát, felkészülést kellene belefektetned, nagyságrendekkel jobb lenne a végeredmény. Pl. amit előttem is írtak: "olvass utána egy-egy szerzőnek, emeld ki (spoiler nélkül) egy-egy könyv/film izgalmasabb vonását, írj a kedvenc szereplődről." Esetleg olvass utána mi fán terem a jó kritika, a jó ajánló, a jó interjú! Senki sem született ám úgy, hogy ezeket tudja, meg kell tanulni :)

- Az interjúddal kapcsolatban nekem is lenne kérdésem: Miért kelljen, hogy ez érdekelje az olvasóidat? Néhány kérdés egy tök ismeretlen emberhez, ennyi. Nem tudjuk, hogy ki ő, nem tudjuk, hogy miért pont őt választottad...

- Biztos unásig hallottad már, de helyesírás. Tulajdonnevek nagybetűvel, mert előtt vessző, olvasd át, amit írsz és akkor nem maradnak benne olyan hibák, mint a "ki van íra" vagy "order collie" (lásd előző blog, állatos rész). Már az is sokat segítene, ha nem rögtön a blogodba, hanem a Wordbe pötyögnéd a mondókádat. A Word helyesírás ellenőrzője legalább a nyilvánvaló helyesírási hibákat kiszúrja.

- A végére hagytam a kedvencemet: a blog címét. Kreatív, találó, egyszerűen imádom!

2015. ápr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a válaszodat! Amúgy igazatok van nagyjából mindenben, ja és köszi, sokat gondolkodtam a címen, de legalább az sikerült! Még annyit, hogy a legtöbb tanácsodat megfontolom, csak kettőt nem tudok! Az egyik az, hogy hosszabb bejegyzéseket írjak, meg tényleg izgibb témákról! De nem tudok sajnos annyit írni. Régen szerintem jobban írtam hosszan, de az iskolába a fogalmazásoknál meg pont azt tanuljuk, hogy minél jobban tömörítsünk. A másik pedig az, hogy először Word-be írjam meg. A blog.hu-n is kijavítja, de van olyan szó amiből ha lehagyok egy betűt (mert a billentyűzetemen akadnak a betűk) akkor is értelmes a szó, ezért nem javítja ki. De mostantól jobban figyelek majd! Még annyit, hogy nem tudnál ajánlani olyan témákat, amikről szívesen olvasnak az emberek?
2015. ápr. 9. 18:49
 8/13 anonim válasza:

Nem akarok megbántani senkit, de egyszerűen csak azért mert nagyon ,,kislányos''

Üdv: ,,az első válaszoló''

2015. ápr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem sértődtem meg. De az am. rossz? Vagy hát, ha velem egykorúak nézik, akkor ők nem fogják magukat kislánynak tekinteni, vagy igen?
2015. ápr. 11. 19:30
 10/13 anonim válasza:

Szia! Nekem a dizájn nem tetszik, nekem túl unalmas, de nem olyan ocsmány, mint néhány másik blog, de azért hiányzik belőle egy kis szín szerintem, amúgy teljesen elfogadható, és az írás is olvasható. Csak az első 3 bejegyzést olvastam el, de nekem tetszik, egyáltalán nem baj, ha nem komoly témákról írsz, és a magánéleted is lehet érdekes. :) A helyesírásról: Néhol azt írtad, hogy (nem pont ezt, ez csak példa) "meglehet csinálni", ami ugye nem jó, mert az ige a "megcsinálni", a "lehet" szó pedig úgymond "szétválasztja" őket, szóval az egészet külön kell írni.

Sok sikert, nekem tetszik a blogod, csak így tovább! :D :)

2015. ápr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!