Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezzel milyen véleménnyel vagytok?

Ezzel milyen véleménnyel vagytok?

Figyelt kérdés
Ma is meló közbe elmerengtem azon , hogy a szeretet nem is igazán tettekbe kell mérni , hanem szavakba és megértésbe , hogy mennyire vagyunk megérteni és végig hallgatni a másikat. Majd azért valahol úgy voltam azzal , hogy oké rendben tettek csak azért , mert szeretjük a másikat lehet neki venni dolgokat de szerintem nem is igazán tettekbe lehet mérni az ilyet. Mert oké én is szoktam néha venni a másiknak vagy a családnak valamit , de véleményem szerint leginkább szavakba kell az ilyet mérni. És végig hallgatni a másikat. Erről vélemény?
2015. ápr. 13. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint nem értem, amit írsz. Látom, hogy a szavak magyarul vannak, csak nem állnak össze értelmes mondatokká.
2015. ápr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2xSü ***** válasza:

Nem vagyok buddhista, de most idecitálnám Buddha nemes nyolcrétű ösvényét:

1. Helyes szemlélet

2. Helyes szándék

3. Helyes beszéd

4. Helyes cselekvés

5. Helyes életmód

6. Helyes erőfeszítés/törekvés

7. Helyes éberség/figyelem

8. Helyes elmélyedés


Jó esetben ezek valóban így következnek, egyik a másikból. Tehát fontos a helyes beszéd, de fontos, hogy abból helyes cselekvés következzen. Tényleg a legtöbb probléma abból van, mikor valaki nem azt mondja, amit szeretne, nem azt teszi, amit mond, nem úgy él, ahogy néha-néha tesz, nem tesz erőfeszítést abban, ahogy él, stb…


Amire szerintem te gondolsz, hogy az ember mondjuk egy párkapcsolatban figyelmes, vesz a másiknak egy csokit, vagy egy virágot, ez valóban talmi is lehet. Ez igazából csak kifejezése egy szándéknak, de ez részben öncélú dolog, ezeket a „tetteket” nem a tényleges szükségletek, nem a környezet, nem az élet generálja. Néha sokkal fontosabb és sokkal tartalmasabb is, ha csak meghallgatod a másikat, együtt érzel vele, vagy megfontolod a tanácsait.


De a tettek is fontosak. Most ellenpéldaként fel lehet hozni, hogy mondjuk a legjobb barátodnak sokszor elmondod, hogy mennyire fontos neked, bármikor számíthat a segítségedre, csak aztán amikor ténylegesen segíteni kell mondjuk egy költözésnél, vagy a lakás kimeszelésénél, akkor meg ez tettekben nem mutatkozik meg. Avagy: „A csillagokat is lehoznám neked, de elmosogatni? Na azt nem…”

2015. ápr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!