Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most szereztem meg első...

Most szereztem meg első jogsimat! Ami papirt adtak azzal nem lehet vezetni, ha mégis vezetnék és elkap a rendőr milyen birság járna?

Figyelt kérdés
most szereztem meg első jogsimat!!ami papirt adtak azzal nem lehet vezetni,ha mégis vezetnék és elkap a rendőr milyen birság járna??

2015. ápr. 18. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Az engedélyhez kötött jármű vezetője nem rendelkezik járművezetésre jogosító okmánnyal: KRESZ 4. § (1) bekezdés a) pont.

Helyszíni bírság 45000 Ft, feljelentés esetén 90000 Ft. Plusz vezetéstől eltiltás, jellemzően hat hónapig.

2015. ápr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2015. ápr. 18. 15:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van, akkor elenged vagy kapsz egy kisebb csekket valamiért, amihez nem kell jogosítvány szám.


Ha nincs, akkor feljelent jogosítvány nélküli vezetésért és bevonják a még meg sem érkezett jogosítványodat egy laza 1-2 éves eltiltással és kapsz mellé egy 5-6 jegyű csekket.


De nem is ez a legnagyobb probléma, mert ezzel csak magadat szívatod meg. Mi van, ha összejön egy baleset? Nem is kell neked lenni a hibásnak, elég ha beléd megy egy szerencsétlen, mindkét autóban jelentős kár, és neked nincs jogsid. Ilyenkor a biztosító sem fizet hahóó és ha a másik fél rendőrt hív, akkor vissza az előző ponthoz.


Ráadásul mindkét esetben felmerül egy másik kényes kérdés: odaadták neked a járművet vagy engedély nélkül vitted el esetleg sajátod? Ha odaadják, akkor az vezetés tiltott átengedése, 9 pont a jutalma annak aki odaadja neked a járgányt! Ez kivédhető azzal, hogy az engedélye nélkül vitted el a járgányt, így ő nem kap pontot, viszont ellened lopás miatt indul eljárás.


Akkor most ezeket gondold végig és szerintem várd meg azt a 2-4 hetet amíg megjön a jogsid.

2015. ápr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hü ha köszönöm szépen a hasznos infókat!!Elárulom most,hogy én nem tudtam,hogy nem lehet vezetni,csak amikor bementem az okmányirodába a pairjaimat leadni, akkor mondtam a hölgy hogy én még nem vezethetek,hü ha mondom de én most vezetek mert azzal jöttem csináltatni a jogsit!Szerencsém volt hogy rendőr nem állított meg és baleset mentesen jöttem haza!!!!
2015. ápr. 18. 16:08
 5/10 anonim ***** válasza:

"én nem tudtam,hogy nem lehet vezetni"


És miért nem tudtad? Elvileg épp megcsináltatod a jogosítványodat. Megkaptad? Nem. Akkor...?

Mellesleg az oktatód is elmondja hatszázhatvanhatszor, hogy nem vezethetsz, amíg nincsen jogosítványod.

2015. ápr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Dehogy mondta el az oktató!!ha elmondta volna,akkor biztos nem vezetek!!Elsősegélyen aki tanított jajj ő nagyon mondta hogy azzal a papírokkal már lehet vezetni,mivel levizsgáztam!!!hát jó tudni hogy mégsem lehet!!
2015. ápr. 18. 16:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor most álljunk meg egy szóra! Ne keverd össze a dolgokat.


"!Elsősegélyen aki tanított jajj ő nagyon mondta hogy azzal a papírokkal már lehet vezetni,mivel levizsgáztam!!!"

Igen, ez az elsősegély vizsgát igazoló dokumentum szükséges a jogosítványhoz,ezzel más egyéb teendőd nincs, csak be kell mutatni egyszer, így ez tényleg elég a vezetéshez - persze csak a tanfolyam ennek a részének szempontjából.


Amit kaptál papírt az gy vizsgaigazolás, amit az okmányirodában adnak azon ez áll:


"Adatlap járművezetésre jogosító okmány kérelméhez "


a jogosítványon meg ez: "Vezetői engedély".


Lehet nem mondta el az oktató, de ennek azért magától értetődőnek kellene lennie nem ? Gondolom már láttál te is vezetői engedélyt. Nem rossz indulatból mondom, csak majdnem hetente megkérdezik ugyanezt és szerintem ez már egy picit gáz.

2015. ápr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a jelenlegi oktatási rendszer eredménye. A mai fiatalok butábbak egy cipősdoboznál. Tisztelet a nagyon kevés kivételnek.
2015. ápr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
sajnos igazat adok az előttem szólóhoz , a mai oktatásrendszer pörgős nagyon,sietnek az oktató rohannak,és nem mondanak el részletesen semmit csak felületesen!!!
2015. ápr. 20. 19:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon finom leszek, ha azt mondom, hogy egy alapos reform ráférne az oktatásra.
2015. ápr. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!