Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem szivelik a magyarors...

Miért nem szivelik a magyarországi magyarok az erdélyi magyarokat?

Figyelt kérdés

Tudom hogy egyrészt a Trianon miatt utálják a magyarok a románokat és forditva, de nem értem ez miért befolyásolja abba a magyarországi magyarokat abban hogy az erdélyieket is utálják?hiszen ők(mi) nem románok(vagyunk).Az tény hogy Romániában élünk de még az anyanyelvünk magyar és annak is tartsuk magunkat.És miért hat ki a történelem még a mostani időkre is, miért kell a szülők a gyerekeiket is megtanitság gyűlölni?(tisztelet a kivétel)Tapasztaltam hogyha kimegyek Magyarországra már más szemmel néznek mert

állitólagosan román vagyok,ezt nem tartom helyesnek, de vannak kivételek is.Ha nem szivelik az erdélyieket akkor miért fogadják be sok cégvezető dolgozni?arra jók hogy dolgozzanak de arra hogy megbecsüljék és jó szemmel nézzék arra már nem?ez nem felháborodás csak egy egyszerű gondolatmenet szüleményeként született pusztán csak kiváncsiság véget.Nem vitát szeretnék most itt lebonyolitani csak véleményeket várok vagy személyes/hasonló tapasztalatokat


2008. aug. 27. 22:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Én egyáltalán nem utálom az Erdélyben élő Magyarokat, SŐT sajnálom, hogy az idióta politika miatt kint ragadtak.
2008. aug. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
honnan veszed, hogy útáljuk őket?
2008. aug. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
Ezzel a problémával én is találkoztam itthon, hogy szülő mesélte, hogy "munkahelyre jött dolgozni pár román". Erre meg szoktam kérdezni, hogy "hogy értitek meg őket, ha nem tudtok románul?", erre a válasz, hogy "magyarul beszél". Innentől meg nem román, hanem erdélyi magyar. Sajna még nem sikerült teljesen átnevelnem őket.;)
2008. aug. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%

Mert szinte minden magyar, azt hiszi, hogy aki Romániában él, az roma. Nem román, nem magyar, hanem roma...

Szerintem ez az igazság.

2008. aug. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Romániában él román is magyar is meg roma is.Az erdélyi magyarok 3megyébe élnek a többibe csak elvétve,de viszont abba a 3megyébe is vannak románok is meg romák is
2008. aug. 28. 00:40
 6/21 anonim ***** válasza:
73%
Hidd el, sok erdélyi magyar is utálja az itteni magyarokat. Mindig lesz valaki aki nem szeret. Ilyen az ember.
2008. aug. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
67%
a magyarországi magyarok még magukat sem szívlelik, akkor miért pont az edélyieket szeretnék?
2008. aug. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én vajdasági vagyok,és magyart fogok tanulni az egyetemen,sok magyar értelmiségi van itt is,sokan elmennek,de akik maradnak,azok sok mindent tesznek az itteni magyar kutúra virágoztatásáért.Szóval...


Én is találkoztam hasonló lealázásokkal,pl.egyik itteni ismerősöm elment az hiszem Gyulára felvételizni zeneakadémiára,ő volt az egyik legjobban játszó,és azt mondták neki a tanárok,hogy szerbeket nem veszünk fel (teljesen magyar a neve is).


De van pozitív élményem,voltunk egyszer egy budapesti kirándulások,és családoknál voltunk elszállásolva.Az a család,ahová kerültünk,nagyon kedves volt velünk,sokat beszélgettünk,és látszott,hogy nem néz le minket.


Ja,meg Kosztolányi és Csáth (és még sok más értelmiségi) is szabadkai (én is itt lakom),azaz határon kívüli. Őket nem nézik le a mostani magyarországi magyarok?Nem tagadják ki?

2008. aug. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%
Valószínűleg azért is,- nekem, nincs bajom senkivel, csak szoktam beszélgetni kollégákkal és ez is szóba került -, mert amikor elkezdődtek az áttlepülések,akkor az erdélyből jöttek kaptak támogatásokat. De egy saját Pld-t azért tudok: a középiskolában. Ha erdélyi volt a tnuló, már kapott is támogatást és ledvezményt, hiába igazolta le a magyarországi származású is azt, hogy kevs pénzből tartják őt el nyj-as szülei. Senkit nem érdekelt, hogy az erdélyi 18 éves korára lakást kap a szüleitől ajándékba, a magyarországi származású meg nem mehet nappali egyetemre,mert nem tudják otthon már eltartani -mégis az erdélyit segítették. Ilyesmikért is.
2008. aug. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Jaj én ilyet még nem is hallottam. Ez nagyon szomorú ha így van. De lehet hogy csak körülöttem vannak olyanok akik nemcsak hogy nem nem szeretik, hanem sokkal inkább tisztelik (!!) azokat a magyarokat, akik a környező országokban élnek. Főleg az erdélyieket, mert sok onnan való ismerősünk/barátunk van.
2008. aug. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!