Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért utálják a magyarországi...

Miért utálják a magyarországi magyarok a romániai magyarokat?

Figyelt kérdés

Pedig ugyanolyan magyarok, mint a magyarorszàgiak, inkàbb testvèriesen kellene bànni veluk! Nem tehetnek ròla, hogy annak idejèn rosszs helyen hùztàk meg a hatàrt!

(èn is romàniai magyar vagyok, ès èltem Magyarorszàgon, de otthagytam... (annyian gonoszkodtak a szàrmazàsom miatt.) elmentem Olaszorszàgba, ahol sokkal jobban szeretnek, pedig itt inkàbb vagyok idegen, a magyarorszàgiak mègiscsak a "testvèreim"!!!

.....a vacak csak az, hogy nekunk sehol sincs hazànk, mert Romàniàban "hontalan magyarok" vagyunk, Magyarorszàgon pedig "romànok", ami pedig nem fedi a valòsàgot...


2009. jún. 4. 13:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
bizonyára rossz környékre kerültél...én még eddig nem találkoztam ilyesmivel, én és a körülöttem élők mindig szívesen fogadták a magyarországon kívüli magyarokat és ugyanúgy bántunk velük, ahogy mindenki mással... már a gimnáziumban is nagyon sok romániai és ukrán magyarral jártam együtt (sosem felejtem el, csütörtökönként ők voltak a megmentőink nekünk, dohányosoknak, mert addigra már sosem volt se cigije, se pénze senkinek, ők meg hoztak olcsó cigit :D )...szóval még sztárok is voltak....egyetemen is egy ukrajnából jött magyar lány volt a szobatársam és nagyon kedveltem, sőt, az egyetemen nagyon sok nemzetiségű ember megfordul és mindenki jól érzi magát és senkit sem bántanak... indiszkrét vagyok, ha megkérdezem, melyik városban bántak úgy veled?
2009. jún. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
50%
Milyen hülye kérdés ez már megint? Semmi alapja sincs. Mindha azt kérdeznéd, miért kopasz minden pasi, vagy miért büdösek cigányok, vagy azt, hogy miért ilyen kur_vák a nők. Nem kéne ennyire átalánosítani.
2009. jún. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Megmondhatom a vàrost, Szèkesfehèrvàr; amùgy imàdtam ott lakni, gyonyoru vàros...

ès a baj nem csak ott volt, hogy volt, aki utàlt amiatt, ahonnan voltunk, hanem lenèztek, el se hittèk, hogy normàlis korulmènyek kozul szàrmazunk (vezetèkes vìz, futott lakàs, stb... de nem is ez a lènyeg,) hanem maga az àllam is annyi akadàlyt gordìtett elibunk, hogy egyszeruen nem tudtunk boldogulni... Normàlis az, hogy Olaszorszàgban sokkal de sokkal konnyebb volt elhelyezkedjunk, papìrokat csinàljunk, stb, mint Magyarorszàgon, ami szàmunkra is az Anyafold? (amùgy a rengeteg akadàly miatt, amibe utkoztunk a dokumentumok [munkavàllalàs, szemèlyi stb], nem is tudtuk megcsinàlni a papìrjainkat, ès emiatt jottunk el...

2009. jún. 4. 13:34
 4/27 anonim ***** válasza:
35%
Marosvásárhelyen születtem, Magyarországon élek. A magyar egy különösen beteg, agymosott társadalom. De attól te még lehetsz más. A többi ember hülyesége téged ne bántson. Vannak azért itt is magyarok, nem csak otthon. Kitartás!
2009. jún. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

....mièrt tartjàk "magyarabbnak" magukat nàlunk a magyarorszàgi magyarok?

egy- ez nem lòverseny,

ketto, ha màr itt tartunk, mi (romàniai magyarok [meg ukrajnai, meg szlovàkiai, meg felvidèki,meg sorolhatnàm]) szinte napi szinten kuzdunk a magyarsàgunk, identitàsunk miatt. ès mègis mi vagyunk Magyarorszàgon a "romànok". (meg az ukrànok, meg stb). Sok a lekezelès velunk szemben, itt is, ott is... elèggè szomorù egy helyzet...

2009. jún. 4. 13:47
 6/27 anonim ***** válasza:
43%
Sajnos a mai magyar társadalom nagyon kettészakadt...az egyik fele felhígult és olyan agymosott lett, mint az amerikai birkák, akik csak mennek a tömeg után és nem gondolkodnak, sajnos te ilyen emberekkel lehettél körülvéve... a másik fele az, aki próbálja védelmezni és őrizni a magyar kultúrát, szellemet és szívén viseli a külföldön ragadt magyarok ügyét is... sajnos a mai magyarországon ezek az emberek vannak elítélve és fasisztának,nácinak,rasszistának meg ki tudja még minek kiáltják ki őket... az, hogy az állam megnehezíti a dolgotokat, nem csoda, hisz a mai magyar politika egy istencsapása...főleg a magyaroknak az...talán ha 10 év múlva visszajössz, nem fogsz ugyanebbe a helyzetbe botlani...legalábbis reménykedem benne... sajnálom, amiért ezt kellett tapasztalnod,én az elmaradott Kelet-Magyarországon élek...itt még van olyan ember, aki emlékszik rá honnan jött, talán itt nem ért volna annyi sérelem...mint említettem előbb, mi már gimnáziumban is nagyon sok kinti magyarral tanultunk együtt és szerettük őket...
2009. jún. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%

Olvasd el a 13:35-ös választ!

Akinek ilyen a véleménye a magyarországiakról, az ne csodálkozzon, hogy nem szeretik! Ezen kellene sok Romániából érkező magyarnak elgondolkodni!

Nekem egyébként van erdélyi barátom is, de van olyan is, akit ki nem állhatok, mert hasonlóan beszél, mint a 13:35-ös válaszoló!

(Különben örülök, hogy tetszik a szülővárosom!)

2009. jún. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
33%

Hát én azt utálom a határontúliakban, hogy elégedetlenek. Állandóan sírnak, hogy ők ugyanolyan magyarok, stb.. Meg hogy mi itteniek meg jól élünk stb..

NAh, most itt az EU szabadon jöhettek mehettek.. Aztán majd ha itt dolgozol 10+ évet akkor majd jogosan megérdemeld hogy állampolgár legyél HA AKARSZ.. Addig meg most csak azért mert te egy másik országban vagy magyar még ne kelljen magyar állampolgárság.. Mert az CSAK EGY PAPÍR! Viszont aztán elkezdel az állam nyakán élősködni mint a cigányok, mert te egy szegény határontúli vagy.


Ha magyarnak érzed magad, az jó, örülök neki, de akkor ne háborodj fel a rendszer miatt ami itt van. Igen is, vizsgálják meg hogy kinek adnak állampolgárságot. Be kell állni a sorba. Ne is csodálkozz, hogy sok ember nem szeret, amíg csak idecsöppensz és vagy.. míg más aki itt él évek óta, dolgozik FIZETI A KÖZTERHEKET az rossz szemmel néz rátok! :)

2009. jún. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

1: èn èletemben soha nem jottem azzal, hogy Ti gazdagabbak vagytok, mi meg szgènyebbek; mèghogy sirjak...

2: nem kell az àllampolgàrsàg, minek? az csak egy papir, ahogy mondtad;

3: soha nem kuncsorogtam, nem sìrtam, hogy nekunk rosszabb, egyszeruen magyarul beszèlo emberek kozè akartam kerulni, a "honfitàrsaim" kozè, hogy a gyermekem ne kelljen romànul kìnlòdjon a suliban, mint annak idejèn èn sok tantàrgybòl...,

4: nem logikus szerinted, ha munkàt + papìrokat kapunk, akkor hìrtelen ADòFIZETOKKè vàlunk??? (ennek hiànya miatt mentunk el! mert NEM vagyunk èloskodok!!!)

....ès az ilyen emberek miatt, mint Te, aki itt is csak tàmadni tud.

2009. jún. 4. 14:25
 10/27 anonim válasza:
25%
A 13,55-os valaszolonak valaszolva szerintem egyszer egy kicsit gondolkozni kellene es utana irni vagy megtanulni ertelmezni a sorok tartalmat,mert nem tudom egyeltalan hol latott alampolgarsagrol egy szot is,hiszen rajta kivul mas meg sem emlitette.Na te vagy kedves a begyepesedett gondolkodasu magyar aki csak azt latja a (sajnos)par peldabol hogy mindenki segelyen szeretne elni aki kimegy hat nagyon tevedsz,nem tudom mit gondoltok rolunk de elarulom neked mi is elunk olyan szinvonalon itt Romaniaban mint ti sokan nem magyarorszagon.sok szerencset az alampolgarsagodhoz
2009. jún. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!