Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van még esélyem?

Van még esélyem?

Figyelt kérdés
Nyolcadikig olyan négyes tanuló voltam, csak ahogy be kerültem a középsuliba úgymond "megbolondultam", nem érdekelt a tanulás. Most kaptam észbe 18 évesen, hogy kezdeni kéne valamit az életemmel és még csak most fogom elvégezni a 10.-et. Nagyon gyűlölöm magam emiatt, de már kár a múlton rágódni. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy ha elvégzem a gimit, a maradék 2 évet normálisan, bekerülhetek így főiskolára/egyetemre pszichológia szakra? Van még esély? Tényleg nagyon akarom. Eléggé elszoktam a tanulástól, esetleg tudnátok tanácsokat adni, hogyan motiváljam magam?

2015. ápr. 19. 20:04
 1/2 A kérdező kommentje:
A dátum ami az érettségimbe lesz (ha sikerül...) 4 év helyett 6. Ez ami bánt, nézik ezt valahol?
2015. ápr. 19. 20:07
 2/2 FüligJimmy88 ***** válasza:
A youtubeon vannak nagyon faja motivációs videók, nekem segíteni szoktak. De amúgy meg ha tényleg nagyon akarod, akkor bármit elérhetsz. Tanulj, mint az állat, képzeld el magad 5-10 év múlva, hogy hogyan szeretnéd magad akkor látni, higyj magadban... Ha van példaképed, kiteheted a fényképét az ágyad mellé emlékeztetőül. Például. Nem vagy lekésve semmiről. Elég lesz 12-ben utána járnod a felvételi követelményeknek, azok úgyis évről évre változnak. Tűzz ki magadnak célokat rövid, közép és hosszútávra is és jutalmazd magad, ha elértél egyet. Pár tipp még a tanuláshoz: egészséges étrend, rendszeres mozgás, megfelelő mennyiségű alvás. És jó sok csoki (a szénhidrát serkenti az agyat) és még több VÍZ (igen. Tiszta víz.). Estig tudnám még sorolni, de talán kezdetnek ennyi is elég :)
2015. ápr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!