Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kuzdjuk le a depressziot?

Opera kérdése:

Hogyan kuzdjuk le a depressziot?

Figyelt kérdés

Masfel honapja etvagytalansag,kedvtelenseg es alvaszavarral kuzdok.Vitaminokat szededek:omega3,magnezium,B6,curcumina de semmi valtozas.Antidepresszanst nem akarok szedni,viszont igy elni is elviselhetetlen!

Remelem talalok olyan embereket akiknek sikerult kimaszni ebbol az allapotbol es ellatnanak jo tanacsokkal.



2015. ápr. 23. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Vedd a két tenyered közé a fejed, és jó erősen nyomd össze.
2015. ápr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Örömhormon szintjének növelése.

Rendszeres mozgás, csokoládé, szeretkezés.

Minél többet a napon lenni.


Vagy pszichológus/pszichiáter.

2015. ápr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Van valami pszichés oka a depressziónak?
2015. ápr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elvesztettem a munkam kb. egy honapig jol voltam.aztan osszeomlott minden. Tanulnom kene de nem tudok koncentralni.
2015. ápr. 23. 11:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Öhöm é bódottágga'. :D
2015. ápr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 2xSü ***** válasza:

Kisebb mértékű depressziót lehet kezelni, itt a testmozgás valóban hatékony lehet. Ha valamilyen helyzet váltja ki – gyász, szakítás, munkahely elvesztése, stb… –, akkor ennek a feldolgozása is segíthet továbblendülni. Ebben segíthet egy pszichológus, aki úgy tud vezetni, hogy ne csak rágd-rágd a problémát, hanem nyeld is le, és emészd is meg. Kiválthatja nem megfelelő életmód is – stressz, függőségek –, itt az életmód változtatás is segíthet.


A vitaminok ilyen szempontból nem sokat érnek, de vannak enyhe nyugtató, antidepresszáns hatású gyógynövények, mint pl. orbáncfű, citromfű, stb… De ezeket nem ismerem túl jól, nem vagyok szakértője a témának.


Viszont komolyabb depresszió esetén nem csak mentális problémáról van szó, hanem fizikai, tényleges biológiai elváltozásról is. Ez nem fog csak úgy elmúlni kezelés nélkül. Ahogy egy nyílt törés sem múlik csak úgy el magától rövid és középtávon. Az antidepresszánsokról sokféle mende-monda kering, én csak a személyes tapasztalatomat tudom elmondani – egy mérés meg ugye nem mérés –, de nekem anno segített. Nem egyből hat, sőt az első hetekben még egy kicsit rontott is a helyzeten, de ha az előírás szerint alkalmazod, megfelelően hosszú ideig, akkor működik.

2015. ápr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszonom az eddigi valaszokat.probalok abban hinni h gyogyszer nelkul is legyozheto, a pszihologusokban viszont nem hiszek.Igazabol most siker tortenetekre lenne szuksegem ex depressziosoktol.
2015. ápr. 30. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!