Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyhogy az eredeti pompájában...

Hogyhogy az eredeti pompájában építették vissza a Lánchidat, a Margit hidat és a Szabadság hidat a II. világháború után?

Figyelt kérdés

Az újjáépítés a Rákosi-rendszer idején volt, ami híres volt arról, hogy minél inkább el akarja tüntetni a múlt emlékeit (mert azok még az imperialista korszak emlékei). Hogyhogy ennek ellenére ezek a hidak úgy épültek újjá, amilyenek voltak a világháború előtt?

Ha jól tudom, az Erzsébet híd is csak azért lett másmilyen, mert bővíteni kellett a kapacitását, ezért nem az eredetit építették újjá.


2015. ápr. 23. 18:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Csak a Lánchíd amit eredeti formában állítottak helyre, de még ebben sem vagyok teljesen biztos. A Lánchíd mint első budapesti állandó híd, akkora jelképnek számított, számít, hogy nem merték leamortizálni szerintem az újjáépítés során, pláne új hidat építeni, mert ugyebár a lánchíd már a háború után is korszerűtlennek számított.


A Szabadság híd kisebb átalakításokat szenvedett pl.: az eredeti díszes kandellábereit csak a legutóbbi felújítás során kapta vissza. A Margit híd szintén.


Egyébként csak részben igaz, hogy a rákosi rendszer inkább lerombolta a díszes épületeket, mint helyreállította volna. Sok esetben az utak szélesítése miatt bontották le a gyönyörű paloták háborús torzóit. Pl.: Osztálysorsjáték palota, Közlekedési múzeum, Kereskedelmi minisztérium, Népjóléti minisztérium, Tiller ház stb.

2015. szept. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!